Piatok, 20. máj 2016, Senec
Fortuna liga, 33.
kolo

ŠK Slovan Bratislava – FO ŽP Šport Podbrezová 2:2 (0:1)
Góly: 62. Šefčík, 90+. Priskin – 30. Podio, 67. Rendla. ŽK: Podaný – Peševski, Viazanko, Kupčík, Šafranko. Pred 528 divákmi rozhodovali Vlk – Brendza, Vorel.

Hneď v úvode stretnutia predviedli obe mužstvá po jednej nebezpečnej akcii. Už v 3. minúte sa do lopty spoza pokutového územia oprel domáci Savičevič a tá len tesne minula bránu Lukáča. V 4. minúte si na rohový kop Podia dobre nabehol na prvú žrď Šafranko a jeho hlavička letela mimo. Po týchto momentoch sa hra odvíjala v strede poľa a diváci veľa príležitostí na skórovanie nevideli. Až v 30. minúte sa po faule na Viazanka dostali hostia k štandardnej situácii z rohu pokutového územia, ktorou Podio strelou na bližšiu žrď nachytal Greifa a Podbrezová sa ujala vedenia 0:1. Domácich tento gól zaskočil a ďalšiu dobrú šancu mal opäť Podio, keď jeho strelu z 20 metrov mieriacu do pravého horného rohu s námahou vyrazil domáci brankár Greif. Do polčasu už náznaky šancí Slovana gólom neskončili a prvý polčas vyhrali hostia v pomere 0:1. Domáci vstúpili do druhého dejstva s cieľom vyrovnať výsledok, čo sa im skoro podarilo v 54. minúte, keď strieľaný center Podaného bol zblokovaný hosťujúcim hráčom tesne mimo bránu. Slovanu sa nakoniec podarilo vyrovnať v 62. minúte, rýchlu kontru aktívneho Podaného po ľavom krídle zakončil mladý Šefčík gólom do prázdnej brány 1:1. Hostia zareagovali na tento moment v 67. minúte. Po výbornom odobratí lopty Šafrankom na súperovej polovici sa dostal k jeho prihrávke Viazanko, ktorý v páde prihral do pokutového územia Rendlovi a ten sa gólovo presadil strelou po zemi a dostal Podbrezovú opäť do vedenia (1:2). Tlak hráčov Slovana veľa gólových šancí nepriniesol, až v 80. minúte sa po centri a zrážke hosťujúcich obrancov dostal na hranici päťky k lopte Kubík a vo vyloženej šanci trestuhodne netrafil bránu proti dobre vybiehajúcemu Lukáčovi. Zlomový moment tohto zápasu prišiel až v nadstavenom čase, čerstvo vystriedaný Lády bol v pokutovom území stiahnutý na trávnik Šafrankom a rozhodca Vlk nariadil pokutový kop, ktorý s istotou premenil Priskin a vyrovnal na konečných 2:2.

FO ŽP Šport: Lukáč – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Podio, Vajda (86. Kupčík) – Viazanko (90. Migaľa), Peševski (69. Duda), Šafranko – Rendla.