S MICHALOVCAMI

Sobota, 19. november 2016, Michalovce
Fortuna liga, 16. kolo

MFK Zemplín Michalovce – FO ŽP Šport Podbrezová 1:3 (0:3)
Góly: 69. Kunca - 5. Šafranko, 26. Breznanik, 35. Breznanik. ŽK: Breznaník, Migaľa. Pred 1562 rozhodovali: Ježík - Balko, Pozor.

Aj skupina podbrezovských fanúšikov, ktorá merala cestu na východ republiky, si už v piatej minúte mohla zakričať z plných pľúc, pretože po dlhom aute Djordeviča sklepol loptu Bernadina pre Šafranka a ten nestrážený spred hranice päťky trafil parádne pod brvno, kde Kira nedočiahol (0:1). Podbrezová síce bola smerom dopredu aktívnejšia, ale ani domáci sa nechceli nechať zahanbiť a tak sa musel blysnúť Martin Kuciak skvelým zákrokom v devätnástej minúte, kedy vyrazil strelu Danka z rohu brány. Michal Breznanik sa zapísal do streleckej listiny prvýkrát v 26. minúte. Po chybe Michaloviec v zadných radoch prišla akcia troch proti trom a krížna strela bývalého reprezentanta, ktorá skončila v sieti (0:2). Podobná situácia nastala aj o niekoľko minút neskôr. Breznanik si najskôr loptu skvele spracoval a následne ju takmer identickou strelou upratal za Kiru (0:3). V závere polčasu sa dostal do šance Mensah, Kuciak fantasticky jeho pokus prehodiť ho predvídal a zasiahol. V druhom dejstve prebrali iniciatívu Michalovce a rozprúdili pokus niečo so stretnutím spraviť, ale Podbrezová hru kontrolovala a aj keď sa súper dostal do šancí, využil iba jednu, a to v 69. minúte. Bývalý hráč "Železiarov" Dominik Kunca ostal nestrážený a po prihrávke od Danka trafil presne do miest, kde v tom čase nik nebol. Nič to už ale nezmenilo na fakte, že Podbrezová si udržala druhú priečku v tabuľke.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Podio, Vajda – Breznaník (86. Migaľa), Kuzma (79. Kochan), Šafranko – Bernadina (53. Viazanko).
SO SENICOU

Sobota, 26. november 2016, Zelpo aréna
Fortuna liga, 17. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 2:0 (2:0)
Góly: 14. Podio (11 m), 31. Šafranko. ŽK: Kochan - Varga, Turyna 2x, Delgado.
ČK: 63. Turyna. Pred 1245 divákmi rozhodovali: Prešinský – Tomčík, Hancko.

Podbrezová vstupovala aj do zápasu so Senicou výborne naladená a navyše jej do kariet hrali aj štatistiky, podľa ktorých "Železiari" vyhrali všetky tri posledné vzájomné zápasy zhodne 1:0. Senica navyše nevyhrala už jedenásťkrát v rade. V prvom polčase domáci využili svoje dve šance. Najskôr v šestnástke spadol Kamil Kuzma a z nariadenej penalty sa nemýlil Pablo Podio. Šulla síce smer strely vystihol, ale zakročiť nedokázal. Po polhodine hry udrel aj samotný reprezentant Slovenska do 21 rokov, keď si vynikajúco nabehol za defenzívu, dostal kolmicu od Viazanka a brankár FK, skúsene bez okolkov, prehodil. Na strane hostí mohol Kuciaka prekonať Turyna, lenže v situácii jeden na jedného neuspel. V druhom polčase bol blízko gólu aj stopér Krivák, ktorý loptu po rohovom kope predĺžil za seba a tá spadla na brvno. Domáci naďalej kontrolovali priebeh hry a súpera nepúšťali k ničomu. Viazanko v 63. minúte takmer našiel pred Šullom Bernadinu, lenže Holanďan sa k zakončeniu neprebojoval. Chvíľu na to sa za dve minúty vykartoval senický útočník Turyna a náš súper dohrával s desiatimi mužmi. V závere mal veľmi dobrú streleckú možnosť na hranici šestnástky Matej Kochan, bránu však tesne minul. Pred poslednými dvomi kolami jesennej časti si Podbrezová po ďalšom víťazstve drží druhú pozíciu v tabuľke.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjević – Podio, Vajda (59. Kochan) – Viazanko (88. Szczepaniak), Kuzma, Šafranko (72. Pančík) – Bernadina.