futbal

S trénerom Jánom Gajdošíkomi

Ttréner Ján Gajdošík

Logo futbalový oddiel

Po zimnej prestávke sa 18. marca začala aj súťaž tretej ligy skupiny Stred, v ktorej už druhú sezónu pôsobí naše B mužstvo, hrajúce s prívlastkom „Juniori“. Zimnú prestávku využili na prípravu v domácich podmienkach, pričom odohrali niekoľko zaujímavých konfrontácií s účastníkmi druhej, aj tretej ligy. Prvé jarné kolo bolo vlastne predohrávkou, a „Juniori“ sa v ňom opäť stretli s Lučencom, s ktorým odohrali posledný majstrovský zápas v jeseni (5. novembra 2016 sa na umelej tráve v Skalici zrodila remíza 2:2).

Pred úvodným duelom sme sa opýtali hlavného trénera B mužstva na zhodnotenie zimnej prípravy:

-Zimná príprava prebiehala v domácich podmienkach, kde sme našli všetko potrebné pre absolvovanie tréningových jednotiek a regeneráciu. Horšie to už bolo s počtom odohraných prípravných zápasov, nakoľko sme z rôznych príčin neodohrali štyri prípravné stretnutia, čo považujem za jediné negatívum zimnej prípravy.

Aké zmeny sa udiali, v porovnaní s jesennou časťou?

-Oproti jesennej časti nastala zmena v tom, že sa spojili kategórie starších dorastencov (U19) a družstva „Juniorov“ do jednej tréningovej skupiny, z čoho vyplývajú aj zmeny v hráčskom kádri. V prípravných zápasoch veľkú časť kádra družstva „Juniorov“ dopĺňali hráči z U19.

Aké sú ciele v jarnej časti Tipos III. ligy skupiny Stred ?

-Cieľom v jarnej časti bude pokračovať v nastolenej ceste z jesene. Chceme preniesť väčšiu zodpovednosť za herný prejav, a aj za výsledky na hráčov z kádra „Juniorov“, aby tvorili kvalitný základ družstva. Ďalším cieľom bude zapracovať a pomôcť získavať hernú prax aj hráčom z U19, ktorí nebudú vyťažení v majstrovských zápasoch starších dorastencov. Podobné to bude aj s hráčmi z A mužstva a tréneri určia, ktorí nastúpia v majstrovských zápasoch za B mužstvo.

ŠK Novohrad Lučenec – ŽP Šport Podbrezová „B“ 0:1 (0:1)

Góly : 38´ Jakuba.

Do prvého jarného zápasu sa „Juniori“ snažili vstúpiť aktívne, no obrana domácich bola pozorná a do šancí sme sa nedostávali. Domáci hrozili zo štandardných situácií, ale aj naša obrana, na čele s brankárom Lukáčom, vyriešila všetky nebezpečné situácie. V 38. minúte, po akcii Jakubu s Káčeríkom, sme šli do vedenia, keď Jakuba peknou strelou obstrelil brankára Lučenca. V závere polčasu zaujal ešte pekný volej domáceho hráča, ktorým opečiatkoval konštrukciu našej brány. Druhý polčas domáci vrhli všetky sily do útoku, boli nebezpečnejším družstvom, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Napriek tomu, že sme v zápase nepodali herne oslnivý výkon a v našej hre v útočnej fáze bolo viacero nepresností, môžeme za výkony našich mladých hráčov pochváliť. Dobre sa vyrovnali aj s nie príliš objektívnym posudzovaním osobných súbojov a množstvom štandardných situácii, ktoré domáci zahrávali. V bráne vynikol viacerými skvelými zákrokmi Lukáč, ktorý výrazne prispel k svojmu čistému kontu.

FO ŽP Šport „Juniori“: Lukáč – Magda, Turlík, Lipčák, Horváth, Vida, Káčerík (90´ Minčič), Jakuba, Hric, Pejović (86´ Lavrík), Marchuk, (90´ Lupták)

Autor (zdroj): Mgr. M. Jančovič