20.7.2023 12:48:01
Najvšestrannejší atléti na Slovensku sú žiaci SG ŽP

Posledné Majstrovstvá SR v hale sa konali v Bratislave, v atletických viacbojoch. Dorastenci v sedemboji (60 m, diaľka, guľa, výška, 60 m prekážok, žrď, 1000 m) a dorastenky v päťboji (60 m prekážky, výška, guľa, diaľka, 800 m) - žiaci Súkromného gymnázia ŽP a.s. si zmerali sily s kompletnou slovenskou atletickou špičkou. Majstrom Slovenska, v kategórii dorastencov, sa stal Maroš Póč, ktorý suverénne zvíťazil pred svojim spolužiakom Lukášom Kacom. Podobne tomu bolo aj v kategórii dorasteniek, v ktorej zlatú medailu získala Janka Červienková, „len bronz“ sa podaril Kláre Ábelovej, ktorá pokazila svoju najsilnejšiu disciplínu - výšku, no v tej ju zastúpila spolužiačka Tatiana Dunajská, ktorá ju vyhrala vo vynikajúcom osobnom rekorde 173 cm.

Maroš Póč, majster Slovenska
Talentovaní atléti majú halovú sezónu úspešne za sebou, pred nimi je prípravné obdobie, ktoré vyvrcholí na sústredení v Španielsku a potom začne „naháňačka za limitmi“ na vrcholové svetové podujatia.
Klára Ábelová by si rada vyskákala účasť na majstrovstvá sveta 19-ročných a spolu s Táňou Dunajskou budú mať medailové ambície na budúcoročných majstrovstvách 17-ročných.
Veľmi sľubne vyzerá aj splnenie limitu na majstrovstvá sveta 19-ročných pre Maroša Póča a Janku Červienkovú v súťažiach viacbojárov.
Poďakovanie športovcov patrí Súkromnému gymnáziu ŽP a vedeniu akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová za podporu a podmienky, ktoré vytvárajú pre mladých talentových atlétov.

Autor (zdroj): PeadDr. Roman Snopko