S MICHALOVCAMI

Sobota, 2. apríl 2016, ZELPO ARÉNA Podbrezová
Fortuna liga, 25. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 13´ Šafranko, 78´ Rendla. ŽK: 18´ Viazanko - 29´ a 71´ Perez, 58´ Bayon, 76´ Hamuľák. ČK : 71´ Perez. Pred 1325 divákmi rozhodovali Kružliak – Lieskovský, Borsányi.

Úvodnú šancu zápasu mali hostia. V tretej minúte prenikol Kunca do šestnástky, hľadal pri bližšej žrdi Koscelníka, ktorý zblízka zakončoval a takmer prekonal Kuciaka. Lopta skončila iba tesne vedľa žrde. Z gólu sa napokon tešili domáci. Peševski v trinástej minúte pekne prihral Šafrankovi, ktorý sa dostal do pokutového územia a na dvakrát z pravej strany pokoril Kelemena (1:0). V prvom polčase sa hral viac medzišestnástkový futbal, chýbali gólové príležitosti. Hosťom nevychádzali centre pred bránku, domáci sa nedokázali presadiť zo štandardiek či črtajúcich sa brejkových situácií.
Po prestávke mohli Podbrezovčania navýšiť skóre. Po štandardke Peševski zabojoval o loptu, tá sa napokon dostala ku Kostelnému, ktorý našiel v rohu päťky Šafranka, ale jeho hlavička skončila nad brvnom. Po hodine hry mal Podio voľný priestor na ľavej strane, hľadal Rendlu v šestnástke, no všetko zažehnal Perez. Ten si však kalich horkosti v zápase vypil do dna, pretože v 73. minúte zahral pred šestnástkou rukou a po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska. Presilovku domáci pretavili do druhého gólu. Po rohu Podia si lopta našla hlavu Rendlu v rohu päťky, pri vzdialenejšej žrdi a bolo 2:0. Oslabené Michalovce už nehrozili, takže na Horehroní nebodovali.

FO ŽP Šport : Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Kochan – Šafranko, Vajda, Podio, Peševski (70´ Migaľa), Viazanko (84´ Sabler) – Rendla (89´ Duda).

Citát: "Vyšiel nám vstup do zápasu. Boli sme agresívnejší a dokázali sme premeniť hneď prvú šancu.
Marek Fabuľa:

Prvý gól zápasu, ale aj vo farbách podbrezovského klubu vsietil Pavol Šafranko

Prvý gól zápasu, ale aj vo farbách podbrezovského klubu vsietil Pavol Šafranko. Foto: I. Kardhordová.

Spoločná radosť domáceho tímu .

S LUČENCOM

Nedeľa, 20. marec 2016, Lučenec
TIPOS III. liga - stred, 29. kolo

LAFC Lučenec – FO ŽP juniori 0:3 (0:0)
Góly: 46´ Sabler, 60´ Szczepaniak, 63´ Galo (11 m). Pred 240 divákmi rozhodovali Libiak – Oružinský, Gonda.
Prvý majstrovský zápas odohrala podbrezovská juniorka na súperovom ihrisku v Lučenci. Vstup do zápasu bol výborný, s dobrou kombinačnou hrou a vytvorením troch vyložených šancí, z ktorých ale ani jednu nepremenili, naopak, nastal útlm z našej strany a viazla kombinácia. Do druhého polčasu vstúpili naši hráči aktívn, hneď v jeho úvode po individuálnom prieniku Szczepaniaka a prihrávke za obranu, Sabler skóroval. Druhý gól dal sám po nájazde dobre hrajúci Szczepaniak a zaslúžené víťazstvo zavŕšil s pokutového kopu, po faule na Jakubu, Galo.
FO ŽP Šport juniori: Lukáč - Vojtek, Vresilovič, Tyčiak, Galo, Lihan, Szczepaniak (68´ Kováčik), Kovalčík, Sabler, Duda (57´ Petrík), Jakuba (65´ Majerník).
S DETVOU

Sobota, 26. marec 2016, Detva.
TIPOS III. liga - stred, 16. kolo.

MFK Detva – FO ŽP Šport juniori 1:1 (1:1)
Góly: 23´ Andrić (vlastný) - 27´ Tyčiak. Pred dvesto divákmi rozhodovali Belko - Perexta, Kuba.
Ďalší zápas odohrali juniori na horúcej pôde Detvy, ktorej hráči bojovali zo všetkých síl a udržali remízu 1:1. Herná snaha hostí prevládala počas celého zápasu, nedali sa ovplyvniť a vyprovokovať domácimi hráčmi a divákmi. Napriek ťažkému terénu výborne kombinovali a hoci predviedli pekný útočný futbal, nedokázali sa presadiť proti dôraznej obrane súpera. Po nešťastnom vlastnom góle hráči nášho klubu vyrovnali z priameho kopu strelou Tyčiaka.
FO ŽP Šport juniori: Lukáč - Migaľa, Kapor,Tyčiak, Andrić, Galo, Lihan (61´ Osmić), Szczepaniak, Kovalčík, Petrík (70´ Vojtek), Jakuba (78´ Fischer).

Autor (zdroj): M. Kubove