SO SENICOU

Sobota, 27. február 2016, ZELPO ARÉNA Podbrezová
Fortuna liga, 20. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová - FK Senica 1:0 (0:0)
Góly: 90+ Podio. ŽK: 31. Kostelný, 75. Turňa – 24. Leško, 78. Hladík, 90. Morong, 90+5. Čunta. Pred 1012 divákmi rozhodovali Chmura - Vorel, Kováč.

Prvý zápas jarnej časti Fortuna ligy sa začal v ZELPO ARÉNE za chladného počasia. Prvý polčas priniesol šance najmä po štandardných situáciách, pretože pozícií na centrovanú loptu do šestnástky súpera bolo pomerne veľa. Najviac však zaujali hlavičky kapitánov. Najprv tesne vedľa žrdi mieril Pavlík a v závere polčasu aj Kostelný. Ten sa do toho oprel presnejšie a Šulla musel vyrážať na roh. Druhý polčas rovnako nepriniesol čisté šance na oboch stranách - za zmienku ale možno stojí tvrdá rana Kochana spoza šestnástky, či hlavička Vajdu v nadstavenom čase tesne nad a v nadstavenom čase aj zakončenie hlavou z hranice malého vápna od Kostelného vedľa tyčky. Hlavný arbiter nadstavil za časté prerušenia hry až šesť minút, v posledných sekundách zápasu Pablo Podio po dlhom autovom vhadzovaní Djordjevića strelou spoza 16-ky rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich 1:0. Štadión ovládla veľká eufória. Perfektný začiatok jarnej časti!

FO ŽP Šport: Kuciak - Djordjevič, Kostelný, Krivák, Turňa - Vajda – Šafranko (85.Sabler), Kochan, Podio, Peševski (71.Duda) – Rendla.

Víťazný gól v prvom jarnom zápase strelil v nadstavenom čase  Pablo Podio.

Víťazný gól v prvom jarnom zápase strelil v nadstavenom čase Pablo Podio. Foto: A. Nociarová

Súboj o loptu medzi domácim Šafrankom a senickým stredopoliarom Šmehylom v prvom jarnom zápase objektívom A. Nociarovej

S TRNAVOU

Streda, 2. marec 2016, City aréna Trnava
Fortuna liga, 21. kolo

FC Spartak Trnava – FO ŽP Šport Podbrezová 0:0
ŽK: 76. Rendla, 82. Kochan - 64. Halilovič, 90. Godál. Pred 4401 divákmi rozhodovali
Smolák – Hrčka, Jenčura.

Historicky prvý zápas Podbrezovej v novej City aréne začal pre hostí, ktorí nastúpili s odhodlaním a entuziazmom, dobre a už v druhej šanci sa tlačil do zakončenia po rohu na prvej žrdi Kostelný. Priestor troch žrdí netrafil, čo sa následne na druhej strane technickým pokusom spoza šestnástky nepodarilo ani Ježovi. Sedemnásta minúta priniesla veľkú šancu, pretože oblúčik za obranu defenzíva Trnavy nezastavila a na chvíľu v domnienke, že nabiehajúci Peševski je v ofsajde prestala hrať, čo ale pravda nebola. Macedónčan sa dostal pred Kamenárom k lopte, brankára prehodil, avšak minul bránu. Dvadsiata štvrtá minúta mohla znamenať gól v bráne Kuciaka, keď sa spoza šestnástky do lopty oprel Kadlec a Depetris ranu pred malým vápnom tečoval, tesne mimo cieľ. V 31. minúte Sabler navážal loptu do šestnástky a aj keď na jej hranici mohol prihrávať Podiovi, ktorý mal lepšiu pozíciu, zobral to na seba a tesne minul. K zaujímavému zakončeniu sa dostal aj Šafranko. V 35. minúte mieril z uhlu do bočnej siete. Druhé dejstvo začalo strelou Sablera tesne spoza šestnástky trochu vedľa a na ďalšiu šancu sme museli čakať až do záveru duelu. Aj keď to bola pravdepodobne Trnava, kto držal loptu častejšie, Podbrezová sa dostávala do veľmi nebezpečných protiútokov. Po šanci Mikoviča, ktorého vychytal Kuciak prišla strela Rendlu z otočky tesne vedľa, následne nepresná hlavička Tambeho, ale čo sa udialo potom... Rendla bol pri dlhej lopte rýchlejšie, ako Kamenár, poslal ju povedľa, no jej cestu do brány zhatil Nikolič, ktorý aj na zemi, a to ležiac, nepustil do siete dorážku Šafranka. Deväťdesiata minúta priniesla nebezpečnú krížnu strelu Mikoviča, ktorú Kuciak poslal tesne pred seba, avšak na druhý pokus loptu skrotil.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Ježdík, Vajda – Peševski (79. Kochan), Podio, Šafranko (90. Duda) – Sabler (58. Rendla).

SO SLOVANOM

Sobota, 5. marec 2016, ZELPO ARÉNA Podbrezová.
Fortuna liga, 22. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Góly: 6´ Kubík. ŽK: Kostelný, Podio – Dielna. Pred 2243 divákmi rozhodovali
Patrik Hrčka – Martin Balko, Erik Weiss.

Podbrezová vstúpila do zápasu s doteraz dobre hrajúcim Slovanom veľmi nebojácne a s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok, k čomu mali pomôcť aj predchádzajúce dva súboje. Duel ale začal zle a už v šiestej minúte išli hostia po centri z krídla do vedenia, keď sa presadil zle pokrytý František Kubík (1:0). Už v dvanástej minúte mohlo byť vyrovnané, keď svoju prvú veľkú šancu v úvodnom polčase nepremenil stopér Krivák. Perfektný center Podia padol na jeho hlavu a posila Podbrezovej spred úvodu jari namierila z hranice päťky nad. Následne sa hra odohrávala v strede poľa, domáci číhali na protiútoky, ktoré nie vždy vyšli, ale po štandardke zo 42. minúty opäť zakončoval Krivák. Tentoraz mu loptu sklepol Kostelný, no volej obrancu skončil vysoko nad bránou Jána Muchu. Druhé dejstvo sa začalo šancou Zreľáka, ktorého hlavička do protipohybu Kuciaka len tesne minula jeho svätyňu. O chvíľu na to sa do lopty oprel Turňa, svojou delovkou bránu minul. Šesťdesiata šiesta minúta priniesla veľkú šancu Kubíka, jeho hlavička z päťky bránu minula a o dve minúty na druhej strane Vajda v obrovskej šanci po rohovom kope len o centimetre bránu minul. Zreľákove chvíle prišli v 73., respektíve 74. minúte. Najprv netrafil poloodkrytú bránu po zrazenej strele Kubíka a následne spoza šestnástky tesne minul. V priebehu ďalšej minúty prišlo aj k skrumáži pred šestnástkou Slovanu. Najprv Vajdovi ušla lopta v dobrej pozícií a následne sa nedostalo na zakončenia Rendlu s Turňom, ktoré neprešli. V 81. minúte ešte tesne nad hlavičkoval Kostelný, ale záver duelu si už Slovan postrážil a odviezol si tri body.

FO ŽP Šport: Kuciak - Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič - Vajda, Ježdík – Peševski (66. Sabler), Podio, Šafranko (73. Duda) – Rendla.

V dueli so Slovanom bol v hlavičkovom súboji Ježdík – De Kamps úspešnejší domáci hráč. Foto: A. Nociarová

Autor (zdroj): ŽP ŠPORT