SO ZLATÝMI MORAVCAMI

Sobota 7. november 2015, ZELPO ARÉNA Podbrezová.
Fortuna liga, 16. kolo.
FO ŽP Šport - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:0)
Góly: 4.Gal Andrezly, 89. Vajda – 54. De Souza, 74. Tawamba. ŽK: Podio - Kupec, Tawamba, Ranilovič. Pred 1003 divákmi rozhodovali Jozef Pavlík – Peter Chládek, Peter Jenčura.

Rovnako svieži štart do duelu ako pred týždňom proti Skalici, sa udial aj teraz a priniesol veľmi skorý gól, o ktorý sa po skvelej kolmici do šestnástky postaral „Smejo“ (1:0). Už o pár minút na to mohol ten istý hráč zvýšiť vedenie, avšak to by musel ideálny center Vaščáka na malé vápno nasmerovať do brány a nie tesne vedľa nej. Prvé dejstvo patrilo domácim, tí až na ojedinelé návštevy okolia šestnástky Kuciaka, súperov k ničomu nepúšťali. A prišli ďalšie šance. Svoj tím niekoľkokrát podržal brankár Ranilovič a aj jeho obrancovia, ako pri Kochanovej šanci, ktorý dostal loptu za gólmana, no defenzíva ViOn-u spred čiary odkopla. Druhý polčas na nešťastie priniesol úplne iný obrázok s aktivitou Zlatých Moraviec, ktoré v päťdesiatej štvrtej minúte, po hlavičke De Souzu vyrovnali (1:1). Necelých desať minút na to sa triaslo za Kuciakom brvno a lopta sa od čiary odrazila do poľa, takže stav sa (zatiaľ) nemenil. K zmene ale došlo už v sedemdesiatej štvrtej minúte, kedy sa elitný útočník Tawamba dostal za našu defenzívu a vychutnal si Kuciaka (1:2). Už to pomaly vyzeralo na tri body pre hostí, no v osemdesiatej deviatej minúte si na skvelý center perfektne nabehol Vajda a hlavou vyrovnal (2:2).

FO ŽP Šport: Kuciak – Migaľa, Vajda, Kupčík, Andrić, Szöke, Kochan, Gal Andrezly, Vaščák, Podio, Rendla (72. Pančík).

Na svoju príležitosť po rohovom kope železiarov čakal aj Július Szöke (v popredí). Po  jeho pravici Tawamba,  strelec druhého gólu hostí.

Na svoju príležitosť po rohovom kope železiarov čakal aj Július Szöke (v popredí). Po jeho pravici Tawamba, strelec druhého gólu hostí. Foto: I. Kardhordová

Autor (zdroj): ŽP ŠPORT