20.7.2023 10:44:50
Piati v reprezentácii Slovenska

V Slovenskom pohári v cyklokrose 2015 podbrezovský klub prvý

Šimon Vozár na Majstrovstvách SR v cyklokrose v Košiciach, kde v kategórii juniorov druhé a tretie miesto obsadili cyklisti ŽP Šport Podbrezová Jakub Varhaňovský a Slavomír Kujan.

O zhodnotenie ročníka 2015 v Cyklistickom klube ŽP Šport sme požiadali Petra Medveďa, trénera:
-Rok 2015 bol pre nás náročný, vzhľadom k tomu, že náš klub sa venuje trom odvetviam cyklistiky – horskej cyklistiky (MTB), cestnej cyklistike a cyklokrosu. Sezóna sa pre nás začala už v januári zimnou prípravou. Prvé preteky v MTB aj na ceste boli už koncom marca a sezónu sme skončili Majstrovstvami Slovenskej republiky v cyklokrose 5.decembra 2015. Klub absolvoval vo všetkých disciplínach kompletný Slovenský pohár, čo predstavovalo štyridsaťdeväť štartov v každej kategórii. Zorganizovali sme preteky UCI C2 v cyklokrose na Štiavničke.
Ste spokojný s minuloročnými výsledkami vašich zverencov?
-Áno, som spokojný, a to najmä s výsledkami v cyklokrose, kde naši pretekári v Slovenskom pohári získali 21 prvých miest. Náš klub vyhral Slovenský pohár v konkurencii 83 domácich aj zahraničných klubov.
V cestnej cyklistike, ako aj v MTB, sme rovnako dobre obstáli nielen v Slovenskom pohári, ale aj na Majstrovstvách SR 2015 a získali niekoľko dobrých umiestnení. Piati členovia nášho klubu v priebehu roka reprezentovali Slovenskú republiku.
Môžete zrekapitulovať ich najlepšie výsledky?
-Medzi najlepšie výsledky určite patria umiestnenia juniorov. Slavomír Kujan reprezentoval SR v cyklokrose a stal sa víťazom Slovenského pohára v cyklokrose, obsadil 3. miesto na majstrovstvách SR v cyklokrose. Jakub Varhaňovský, reprezentant SR v cyklokrose a v cestnej cyklistike obsadil 2. miesto na majstrovstvách SR v cyklokrose, 3.miesto v Slovenskom pohári v cyklokrose, v cestnej cyklistike si vybojoval 3.miesto na majstrovstvách SR v časovke, štartoval na Majstrovstvách Európy 2015 v cyklokrose a EYOF v cestnej cyklistike. Michal Pagáč reprezentoval SR v MTB a stal sa majstrom SR v MTB, štartoval na Majstrovstvách Európy 2015 v MTB v Grazi. Žiak Christián Haas je majstrom Slovenska v cyklokrose a víťazom Slovenského pohára v tejto disciplíne. Šimon Vozár, kategória muži U 23, reprezentoval SR v cyklokrose a stal sa víťazom Slovenského pohára v cyklokrose, obsadil 2. miesto na Majstrovstvách SR 2015 v cyklokrose. Varhaňovský, Kujan a Vozár sa v súčasnosti pripravujú na majstrovstvá sveta v cyklokrose, ktoré sa uskutočnia koncom januára v Belgicku.
Ako a kde bude prebiehať príprava na nový ročník?
-Na novú sezónu sa začíname pripravovať už teraz v januári, všeobecnou prípravou v športovej hale, na bežkách a nebude chýbať turistika. Vo februári by sme mali absolvovať zimné sústredenie na bežkách a v marci jarné sústredenie na bicykloch. Potom už nastúpi klasický pretekársky kolotoč.