Futbal Muži

Sobota, 15. október 2016, City aréna Trnava
Fortunaliga, 12. kolo

FC Spartak Trnava – FO ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:0)
Góly: 50. Bernadina, 72. Viazanko. ŽK: Janso, Greššák – Šafranko, Kuzma, Kuciak.
Pred 3 320 divákmi rozhodovali: Vnuk – Weiss, Žákech.

Po reprezentačnej prestávke sa na slovenské trávniky vrátil fortunaligový futbal. Podbrezová pokračovala v šnúre štyroch stretnutí na pôdach súperov. Po prvej ligovej prehre v Žiline prišla na rad Trnava. Na hráčoch však nebola badať prakticky dvojtýždňová odmlka od zápasov a diváci opäť videli dobrý zápas. V úvodnom dejstve mal viac z hry domáci celok, hlavne hrotový útočník També bol adresátom niekoľkých zaujímavých prihrávok. Najskôr ho síce zrazený centrovaný pas sprava po teči nenašiel, ale v 25. minúte sa vyznamenal Martin Kuciak, ktorý perfektným zákrokom vyrazil jeho prudkú hlavičku cez Kriváka. Podbrezová opäť vychádzala zo zabezpečenej defenzívy do protiútokov. Do vedenia sme aj tak nakoniec išli my. Krátko po začiatku druhého dejstva totiž Tóth predviedol hroznú malú domov, ktorú zachytil Endy Bernadina, obišiel ešte Jakubecha a strelou do prázdnej brány otvoril skóre (0:1). Ten istý hráč mohol zvýšiť skóre o necelú štvrťhodinu neskôr. Holanďanov samostatný nájazd ale skončil strelou po zemi popri Jakubechovi tesne vedľa ľavej žrdi. Čo nespravil Bernadina, však napravil Miroslav Viazanko zrazenou strelou spoza šestnástky, ktorá prekvapila Jakubecha až tak, že ponad neho spadla priamo pod brvno (0:2). Trnava sa mohla dostať ako tak späť do stretnutia v 77. minúte, avšak dobrá príležitosť Dubca skončila hlavičkou nad priestor troch žrdí. Trnava sa v závere ešte snažila niečo vymyslieť, ale Podbrezová si náskok postrážila a dokonca mohla v nadstavenom čase ešte navýšiť vedenie. Šafrankova rana z dobrej pozícií skončila nad. Hostia tak získali ďalšie tri dôležité body, vďaka ktorým ostávame na druhej priečke ligovej tabuľky.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordevič – Kuzma (90. Kupčík), Podio – Viazanko (85. Migaľa), Kochan, Šafranko – Bernadina (90+2. Duda).

Autor (zdroj): M. Kubove