20.7.2023 10:28:10
Czech PGA Tour naTáľoch

Séria profesionálnych golfových turnajov pokračovala naTáľoch aj po Ladies European Tour. Už počas nasledujúceho týždňa hostilo od 25. do 27. júna ihrisko Gray Bear českých a slovenských profesionálov v rámci turnaja ŽP PIPEX 2013, ktorý je zaradený do Czech PGA Tour. O skvelý výsledok sa hneď v premiérovej sezóne medzi profesionálmi postaralJurajZvarík z GK Tále, ktorý skončil na výbornom 2. mieste s výsledkom -1, keď za víťazom Petrom Ničom z Golf Clubu Praha zaostal len o jednu ranu. “Somr ád, žesa mi podaril tento výsledok, pretože posledné dva týždne pred turnajom som netrénoval, ale staral som sa o ihrisko pred Ladies European Tour a myslím si, že týmto spôsobom mi to ihrisko vrátilo," povedal po turnaji jeden z najlepších slovenských profesionálov, ktorý zahral 1. kolo na 74 rán (+2) a 2. kolo na 69 rán (-3). Na celkovom 4.mieste, ale 1. medzi ženami skončila najúspešnejšia slovenská profesionálna golfistka, ktorá je tiež členkou GK Tále - Zuzana Kamasová. Tá zahrala obe kolá na 74 rán, teda v súčte 4 údery nad par ihriska. "Odohrala som dve vyrovnané kolá, ktoréstačili na 4. miesto. Počasie nám v 1.kole veľmi neprialo a ihrisko bolo podstatne iné, ako počas LETky. V 2.kole som hrala s Petom Ničom, ktorý hral skvele a zaslúžene vyhral, uzavrela Kamasová. Czech PGA Tour sa teraz presúva do Skalice, kde sa 27. až 29. júla odohrá turnaj pod názvom HANT TROPHY.

Autor (zdroj): Tále a.s.