Streda, 5. november 2014, Žilina
Fortuna liga, 17. kolo
MŠK Žilina – FO ŽP Šport Podbrezová 0:0

ŽK : 45´ Letič, 54´ Mabouka- 55´ Podio, 65´ Kochan, 90´ Kupčík. Pred 1292 divákmi rozhodovali: Glova - Lieskovský, Hrdlička.

Už v stredu sa hral prvý zápas 17. kola. Podbrezová cestovala na štadión pod Dubňom, kde hráva svoje domáce zápasy MŠK Žilina. Domáci vážnejšie zahrozili už v jedenástej minúte, ale Piačekova strela trafila blokujúceho obrancu. O dve minúty neskôr sa vyznamenal brankár Baláž, ktorý pekným reflexívnym zákrokom zmaril strelu z voleja Čmelíkovi. V 20. minúte trochu zazmätkoval brankár Žiliny Volešák, keď svoj odkop nasmeroval len do Nworaha, ale od nigérijského útočníka sa lopta odrazila za čiaru, takže bezprostredné nebezpečenstvo nehrozilo. Do ďalšej dobrej pozície sa dostal Mihalík, ktorý veľmi rýchlo zabehol za obranu, lenže jeho strela o niečo minula bránu Podbrezovej. Prvý polčas sa tak skončil nerozhodným výsledkom 0:0. Do druhého polčasu vstúpili tímy v pomalšom tempe a obom viazla kombinácia. Zápas poznčilo veľa nepresností. Po prvých striedaniach prišla aj prvá šanca hostí. Karaš centroval do šestnástky, kde si nabehol Ľuboš Kupčík, ale o milimetre loptu vo výbornej pozícií minul. Volešák by bol pravdepodobne bezmocný. V 72. minúte mala šancu aj Žilina. Škvarka hľadal pozemným centrom do šestnástky Káčera, ale tomu chýbal malý kus k tomu, aby loptu poslal do odkrytej brány. Najväčšia šanca zápasu patrila Žiline a konkrétne chorvátskemu útočníkovi Jeličovi. Po tvrdej strele vyrazil Baláž len na jeho kopačku, ale na bránkovej čiare fantasticky zabránil gólu po Chorvátovej strele kapitán Ivan Minčič. Tlak Žiliny panoval asi dvadsať záverečných minút. V 86. minúte dokonca prišiel namiesto útočníka Vaščáka stopér Nosko. V 89. minúte mohol prvým dotykom v zápase poslať domácich do vedenia striedajúci Hučko, ale loptu napálil z blízka presne do Baláža. Podbrezová ustála enormný tlak súpera v závere zápasu a vynikajúcim defenzívnym výkonom získala cenný bod z ihriska silnej Žiliny.

MŠK Žilina: Volešák - Škriniar, Káčer (88´ Hučko), Jelič, Pečovský, Piaček, Čmelík (71´ Paur), Škvarka, Letič, Mihalík (58´ William), Mabouka.
FO ŽP Šport: Baláž, Gál Andrezly (63. Snitka), Minčič, Vaščák (86. Nosko), Podio, Andrič, Kochan, Kupčík, Karaš (81´ Harvilko), Nworah, M. Pančík.