20.7.2023 12:47:55
Slovenský pohár v letnom biatlone

Pretekári Klubu lyžovania a biatlonu ŽP Šport, a.s., absolvovali v júni súťaže v rámci Slovenského „Viessmann“ pohára v letnom biatlone. Prvé kolo (7.-8.) sa uskutočnilo v Osrblí, kde Veronika Machyniaková zvíťazila vo vytrvalostných pretekoch v katg. mladšie dorastenky. Karin Kazárová „dobehla a strieľala“ v rovnakej kategórii, ako tretia najrýchlejšia. Hana Lešťanová bola 8. a v ktg. starší dorastenci osadil 9. priečku Peter Šejirman. V rýchlostných pretekoch bola 2. Machyniaková, 7. Kazárová, 9. Lešťanová a 10. Šejirman.
V areáli strelnice Šimáň v Predajnej sa 28.-29. júna konalo 2. kolo Viessmann pohára. S veterným víkendom si najlepšie poradila Machyniaková, v oboch súťažných dňoch skončila zhodne na 2. mieste. V rýchlostných pretekoch bola 7. Kazárová, 5.Šejirman, 6. Brezina a 8. Kupec. V pretekoch s hromadným štartom skončili - 5. Kazárová, 6. Kupec, 10. Brezina, 10. Šejirman. V lete nás čaká intenzívna tréningová príprava, ktorou chce realizačný tím, v zložení tréner Mgr. Michal Mojžiš, predseda klubu Andrea Kazárová a masér Milan Dziad, u dorastencov dosiahnuť úspešnú účasť na medzinárodných súťažiach v zimnej sezóne.

Na stupni víťazov 1. kola Slovenského pohára pretekárky ŽP Šport - 1.Veronika Machyniaková, 3. Karin Kazárová

Autor (zdroj): Michal Mojžiš