S MYJAVOU

Sobota, 21. november 2015, štadión Myjava.
Fortuna liga, 17. kolo.
Spartak Myjava – FO ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)
Góly: 14. Škutka, 69. Sládek – 39. Pančík. ŽK: Sládek, Duga – Kuciak, Vaščák, Gal Andrezly. Pred 849 divákmi rozhodovali: Marek Špaček, Tomáš Solománi, Miroslav Benko.

Podbrezová cestovala k neobľúbenému súperovi do Myjavy a ako prvá inkasovala. Po niekoľkých náznakoch šancí sa presadil v štrnástej minúte náš bývalý hráč Dávid Škutka, ktorý využil to, že strelu Bílovského Kuciak vyrazil priamo pred neho a už sa nemohol pomýliť (1:0). Železiari ale týmto gólom ožili a dostali sa do veľkých šancí. Najprv sa Rendla rútil sám na Hrušku, no ten ho vychytal a potom sa podobná situácia, no s iným našim hráčom, opakovala. Lopta po strele Vaščáka už za gólmana prešla, avšak trafila žrď. Prvý polčas ukončili hostia skvele, veď tvrdá strela Juraja Pančíka skončila v sieti a tak sa išlo do kabín za vyrovnaného stavu (1:1). Druhé dejstvo začalo veľkými šancami Podbrezovej, avšak Vaščáka aj Kupčíka vychytal Hruška, respektíve lopta tesne minula tyč. Keďže tieto možnosti gól nepriniesli, zobral opraty zápasu do rúk Sládek. V prvej šanci neuspel, potom nevyužil po perfektnom zákroku Kuciaka samostatný nájazd, ale do tretice už skóroval, keďže využil prihrávku od Daniela (2:1). V závere mal ešte šancu Duga, ktorého ďalším skvelým zákrokom vychytal Kuciak. Skóre sa už v závere nezmenilo, tri body ostali v Myjave.

FO ŽP Šport: Kuciak – Gal Andrezly, Migaľa, Vaščák, Vajda, Kupčík, Kochan, Andrić, Podio (83. Mehanović), Szöke, Rendla (22. Pančík, 76. Sabler).

domáci obranca Nikola Andrič

Tentoraz z boja o loptu vyšiel víťazne domáci obranca Nikola Andrič pred stredopoliarom hostí Pape Macou Sarrom

škoda šance Gal Andrezlyh

„Bol to ťažký zápas, takticky na veľmi dobrej úrovni. Hráči skúšali ísť za gólom, zaslúžia si pochvalu, škoda šance Gal Andrezlyho na začiatku druhého polčasu...“ povedal náš tréner Marek Fabuľa. Foto: A. Nociarová

S DUNAJSKOU STREDOU

Piatok, 27. novembra 2015, ZELPO ARÉNA.
Fortuna liga, 18. kolo.
FO ŽP Šport Podbrezová – FK DAC Dunajská Streda 0:0
ŽK: 57. Migaľa, 90. Viazanko – 35. Davis, 85. Michalík, 86. Szarka. Pred 789 divákmi
rozhodovali: Sedlák, Weiss, Petríček.

V prvom polčase sa hral bojovný futbal medzi šestnástkami, s minimom streleckých pokusov do priestorov brán. Zaujala šanca Szarku v úvode polčasu, ktorú výborným obranným zákrokom zneškodnil Kupčík a pekná brejková akcia v tridsiatej druhej minúte, ktorú technickou strelou zakončil Gal Andrezly, no brankár Tujvel ju efektným zákrokom vytlačil na roh. V druhom polčase bolo oveľa viac vzruchu pred oboma bránkami, avšak ani jedno mužstvo si nevytvorilo vyloženú šancu a tak sa v tomto zápase zrodila zaslúžená remíza.

FO ŽP Šport: Kuciak – Migaľa, Kupčík, Vajda, Andrić, Szöke, Kapor (58´ Podio), Kochan (80´ Sabler), Gal Andrezly (71´ Pančík), Viazanko, Vaščák

Po poslednom domácom zápase

Po poslednom domácom zápase v jesennej časti Fortuna ligy objektívom A. Nociarovej. Čítajte na 8. strane.

Autor (zdroj): M. Kubove