17.10.2021 06:18:15
Nové notebooky už majú svojich majiteľovDvadsaťsedem žiakov I. H triedy informatikov Súkromného gymnázia Železiarní Podbrezová sa v tomto týždni dočkalo vytúženej učebnej pomôcky. Slávnostné odovzdávanie notebookov sa uskutočnilo 23. septembra v školskej klubovni za účasti zástupcov zriaďovateľa škôl – členov Predstavenstva Železiarní Podbrezová Ing. Ľudovíta Ihringa a

Ing. Márie Niklovej, generálneho riaditeľa ŽP Informatika Ing. Jána Gaboňa a riaditeľky súkromných škôl Ing. Anny Pavlusovej.
Pre študijný odbor, ktorý si títo študenti vybrali, a nielen pre nich, ale pre celú súčasnú generáciu, sú počítače neodmysliteľnou pomôckou. Nájdu sa však ešte žiaci, pre ktorých je výpočtová technika dostupná len v školskom prostredí. Prioritou zriaďovateľa od vzniku súkromných škôl ŽP bolo vytvoriť vynikajúce študijné podmienky pre všetkých žiakov. V rámci toho každoročne pribúdali a pribúdajú odborné učebne, medzi prvými i triedy výpočtovej techniky. Navyše, prvákom gymnaziálneho štúdia so zameraním na informačné technológie, daruje prostredníctvom Nadácie ŽP, nadštandardné učebné pomôcky, ktorými sú prenosné počítače. Ide o kroky, ktorými ŽP pomáhajú odstraňovať sociálne rozdiely medzi jednotlivými žiakmi a vytvárajú im priestor na ďalšie napredovanie.
Aj v tomto roku spoločnosť ŽP Informatika s.r.o. dodala do notebookov základné vybavenie – Windows a Microsoft Office, a ďalšie programy, potrebné pre výučbu a vyučovacie prostredie, dodala škola.
Vedeniu ŽP, Nadácii ŽP a ŽP Informatika v závere tohto výnimočného podujatia poďakovali riaditeľka súkromných škôl Anna Pavlusová a za I. H triedu žiačka Nikola Struhárová.Foto: A. Nociarová
Autor (zdroj): Viera Kúkolová