SO SKALICOU

Sobota, 9. apríl 2016, Senica
Fortuna liga, 26. kolo

MFK Skalica – FO ŽP Šport Podbrezová 2:1 (2:0)
Góly: 26´ Jakubech, 43´ Dobrotka – 51´ Kostelný. ŽK: 50. Jakubek (SKA), 67. Hlinka (SKA). Pred 896 divákmi rozhodovali Vlk – Brendza, Kováč.

Duel tímov zo spodných priečok tabuľky začal aj za prítomnosti fanúšikov podbrezovského tímu šancou domácich, keď strela Hlavatoviča z dobrej pozície trafila brániaceho obrancu. Skalica si následne vypracovala tlak a ten využila v úvodný gól duelu, keď sa trafil Michal Jakúbek. Do polčasu to bolo už o dva góly, pretože v závere skóroval aj Martin Dobrotka a domáci išli do šatní so sľubným náskokom, ktorý však po zmene strán skresal kapitán „Železiarov“ Jaroslav Kostelný. Zimná posila klubu skórovala po tom, ako dotlačila loptu do brány po priamom kope. V 60. minúte mohol Jakubek pridať svoj druhý presný zásah v zápase, lenže z brejkovej akcie MFK nastrelil brvno Kuciakovej brány. Ešte väčšia šanca prišla len o dve minúty neskôr. Masaryka našiel presný center a lopta sa následne gúľala po bránkovej čiare. Našťastie ju naši hráči dostali v poslednej chvíli do bezpečia. Záverečná snaha Podbrezovej už gól nepriniesla a naši hráči sa lúčili so Záhorím prehrou.

FO ŽP Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Vajda, Peševski (75. Kupčík) – Kochan, Andrič (46. Migaľa), Šafranko (46. Sabler), Podio – Rendla, Krivák.
SO ZLATÝMI MORAVCAMI

Piatok 15. apríl 2016, Zlaté Moravce
Fortuna liga, 27. kolo

FC ViOn Zlaté Moravce – FO ŽP Šport Podbrezová 0:0
ŽK: Gešnábel - Djordevič, Kostelný. Pred 1 065 divákmi rozhodovali Pavlík – Hrčka, Súkeníková.

Zápas začal lepšie domáci ViOn, ktorý mal od začiatku viac z hry, avšak neviedlo to k jeho výraznejším šanciam a možno aj preto postupom času začala taktovku prvého polčasu preberať Podbrezová. Začalo to v 20. minúte, kedy sa takmer k zakončeniu do opustenej časti brány, po rohovom kope dostal Kostelný, no loptu minul. V 24. minúte však už bolo veľmi zle, pretože Patrik Vajda vo vnútri šestnástky dostal loptu a čas, bola z toho nastrelená žrď. V ďalšej šanci sa krátko na to ocitol Rendla, ktorý spravil všetko od prebratia až po strelu dobre, avšak ranou pod brvno nechal vyniknúť Kováča. Ani do tretice hostia v obrovskej šanci neuspeli. Po centri Viazanka v 37. minúte hlavičkoval Šafranko po perfektnom nábehu opäť dobre, no opäť čaroval Kováč, ktorý loptu vytlačil spod brvna. Do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu. Druhé dejstvo bolo ale na šance skúpe. Podbrezovej sa nedarilo nadviazať na dobrý úsek z prvého dejstva a nedostávala sa do streleckých pozícií. Bol to nervózny boj o každú loptu s obrovským počtom nepresností. Šance mali len domáci, ale ako hlavička Kuzmu, tak aj strela Tipuriča bránu minuli a preto sa zápas skončil nerozhodne. Veľká vďaka patrí fanklubu ŽP Šport, ktorý meral cestu a celý zápas povzbudzoval svojich miláčikov.

FO ŽP Šport: Kuciak – Djordjevič, Kostelný, Krivák, Turňa – Kupčík, Vajda – Šafranko (59. Peševski), Podio (90. Ježdík), Viazanko – Rendla
S MYJAVOU

Utorok 19. apríl 2016, Zelpo aréna Podbrezová
Fortuna liga, 28. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 2 0 (0: 0)
Góly: 62. Podio, 68. Vajda ŽK: Krivák, Vajda – Kolár. Pred 1005 divákmi rozhodovali Šuniar - Vorel, Pozor

V netradičnom hracom čase, v utorok o 19. hodine, začal domáci duel Podbrezovej proti Spartaku Myjava. Prvý polčas sa niesol v réžií hráčov domáceho tímu, lenže tí svoju snahu do gólového vyústenia doviesť nedokázali. Aj napriek hernej prevahe sa však dostali do prvej šance hostia, lenže center Daniela pred prázdnu časť brány nedokázal zakončiť Sládek. Potom už ale nasledovali iba príležitosti Podbrezovej. V 29. minúte hlavičkoval tesne vedľa Jaroslav Kostelný. V 34. však prišla ešte lepšia príležitosť. Kochanov priamy kop skončil síce na múre, avšak po faule na hranici šestnástky hlavný arbiter odpískal na chvíľu aj pokutový kop, nakoniec z toho bol iba priamy tesne spred šestnástky. Veľkú možnosť zahodil Rendla strelou nad. Ten istý hráč mal ešte väčšiu šancu v 39. minúte, po centri Viazanka trafil tesne spred Hrušku brvno. V 54. minúte sa po kolmici Peševského do šestnástky súpera a následnej dobre práci Kochana ocitol sám pred Hruškom práve odchovanec klubu, avšak napálil iba do gólmana. V 62. minúte si mohli tribúny prvýkrát zakričať gól a to po strele Pabla Podia spoza šestnástky, ktorá zapadla presne k žrdi (1:0). Myjava sa síce snažila chvíľu na to vyrovnať a hlavička Sládeka išla len tesne vedľa, lenže po priamom kope práve Podia sa lopta od žrdi odrazila pred prázdnu bránu, odkiaľ nemal problém doraziť Vajda (2:0). Aj napriek veľmi dobrej strele Viazanka z 90. minúty už ďalšie góly nepadli a tak na Horehroní ostávajú ďalšie tri dôležité body.

ŽP Šport:
Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kochan, Vajda – Viazanko, Podio (84. Kupčík), Peševski (70. Šafranko) – Rendla (58. Sabler)

Ústredná postava výhry nad Spartakom Myjava Pablo Podio

V strede radujúcej sa skupinky je ústredná postava výhry nad Spartakom Myjava Pablo Podio, ktorý jeden gól vsietil a druhý „ponúkol na tácke“ Patrikovi Vajdovi po skvele zahratom priamom kope. Foto: A. Nociarová

Autor (zdroj): M. Kubove