20.7.2023 10:44:42
Internacional Podbrezová

11. kolo Slovenského pohára

Akciová spoločnosť ŽP Šport Podbrezová a jej cyklistický klub zorganizovali predposledné tohtoročné kolo Slovenského pohára v cyklokrose, ako generálku pre pretekárov pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenskej republiky 2016, ktoré sa budú konať 4. decembra v Krupine.
Autorom náročnej trate s trávnatým, škvárovým, asfaltovým povrchom, s umelými prekážkami, schodmi, zdvojeným depom s wapkami, štartovacím priestorom, cieľovou rovinkou bol Peter Medveď.
Ako prvá sa postavila na štart tridsaťpäťčlenná spojená kategória, zložená z mladších žiakov, starších žiakov, žiačok a kadetiek na 20 minútové jazdy. Po absolvovaní troch okruhov prvý prešiel cieľom domáci pretekár Lukáš Kunštár (CK ŽP Šport Podbrezová), druhý bol Matej Kurty (ISAKO Sport Košice, + 1,32 min.), tretie miesto a zároveň prvý v kategórii mladších žiakov bol Matthias Schwarzbacher (CK ŽP Šport Podbrezová, + 1,32 min). Na dvanástom mieste prešla cieľom prvá v kategórii žiačky a kadetky Simona Záhorcová (MŠK Žiar nad Hronom, + 3,41 min.).

Druhý štart patril spojenej kategórii kadetov, žien a junioriek, Masters B, na 30 min. Rozhodcovia prezentovali štyridsať pretekárov, ktorí trať absolvovali štyrikrát. Hneď po štarte sa na čelo pretekov dostal Samuel Hollý z CKM Poprad, ktorý v cieli dosiahol čas 29,12 minúty. Na druhom mieste skončil Tobias Vančo (+ 37 s.) a tretí, s rovnakým časovým odstupom ako druhý v poradí, bol Vladimír Vavrinec (obidvaja z ŠKC Dubnica nad Váhom). Na šiestom mieste prešiel cieľom a prvý v kategórii Masters B bol Ondrej Glajza (ŠK Tatry bike team – Cyklomax, + 1,11 min.), siedma a prvá v kategórii žien a junioriek bola odchovankyňa CK ŽP Šport Podbrezová – Tereza Medveďová, ktorá cyklokros tento rok jazdí za CK FIREFLY (+ 1,25 min).
Vyvrcholením krásneho cyklokrosového dňa boli preteky spojenej kategórie muži Elite, U23, Juniori a Masters A, ktorých sa na štart postavilo štyridsať. Pred nimi boli 50 min. jazdy, čo znamenalo prejsť trať sedemkrát. Po štarte počas prvého kola sa na čele pretekov sformovala pätica pretekárov a s pribúdajúcimi kolami sa do čela prepracoval favorit Martin Haring z Dukly Banská Bystrica a s časom 46,01 min. preťal cieľovú pásku ako prvý. Na druhom mieste skončil Šimon Vozár (CK FIREFLY + 40 s.), tretí bol Matej Ulík (Obecný ŠK Tatran Liptovská + 1,57 min.). V kategórii juniorov prvé dva miesta obsadili domáci pretekári, zvíťazil Jakub Varhaňovský a druhý bol Lukáš Kubiš. Tretie miesto si vybojoval Adam Foltán (MŠK Žiar nad Hronom). Prvý v kategórii Masters A bol aktuálny majster Európy Milan Barényi (TREK KCK Oslany).

Na prvé dva stupne víťazov sa postavili juniori z nášho klubu: zľava Lukáš Kubiš, Jakub Varhaňovský a tretí bol Adam Foltán. Foto: A. Nociarová

Juniori s organizátormi pretekov – zľava: športový manažér Michal Budovec, tréner CK ŽP Šport Peter Medveď, Lukáš Kubiš, Jakub Varhaňovský a riaditeľ  ŽP Šport  Jozef Marčok.
Juniori s organizátormi pretekov – zľava: športový manažér Michal Budovec, tréner CK ŽP Šport Peter Medveď, Lukáš Kubiš, Jakub Varhaňovský a riaditeľ ŽP Šport Jozef Marčok. Foto: A. Nociarová

Autor (zdroj): P. Medveď