20.7.2023 10:45:02
Dňa 16. augusta 2014 o 16.30 hod. vás pozývame na domáci futbalový zápas Fortuna ligy s MŠK Žilina

S FK Dukla Banská Bystrica
Sobota, 2. august 2014, Podbrezová
Fortuna liga, 4. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová - FK Dukla Banská Bystrica 3 : 0 (2 : 0)
Góly: 5´ Vaščák, 6´ Harvilko, 82´ Nworah

Rozhodovali: Kráľovič - Brendza, Bóllo
ŽK: Kochan - De Vito, Vajda
Divákov : 2919.

Podbrezová vstúpila do zápasu jednoznačne aktívnejšie a už po siedmich minútach viedla dvojgólovým rozdielom. V šiestej minúte sa po centrovanej lopte na zadnej žrdi presadil stopér Ľuboš Kupčík. Už o minútu na to, sa po závare v šestnástke hostí lopta dostala k Harvilkovi a ten ju dokázal usmerniť do prázdnej brány. Až do konca polčasu mala Podbrezová hru pod kontrolou a Duklu takmer k ničomu nepustila. Jedinú jej strelu v prvom polčase vyslal na Maťašovského Rejdovian, ale brankár s ňou nemal najmenší problém. Perfektným výkonom sa prezentoval celý tím, ale o nebezpečenstvo pred súperovou bránou sa starala najmä trojica Juraj Pančík, Milan Harvilko a Pablo Podio. Do druhého polčasu nastúpila Dukla s dvoma zmenami, no ani to jej nepomohlo dostať sa do zápasu. Nebezpečnú strelu však vyslal na Maťašovského v 73. minúte Šumský. Postupom času už akcie Podbrezovej neboli tak výrazné, no to okamžite napravil striedajúci Nworah. Nigérijský útočník hneď po príchode na trávnik zamestnával obranu hostí a dočkal sa aj gólu. V 82. minúte vypichol Galo loptu rozohrávajúcim obrancom Dukly, chvíľu s ňou postupoval na bránu, no na hranici šestnástky ju posunul na Nworaha, ktorý povedľa padajúceho Boroša a aj s prispením žrde uzavrel skóre na 3 - 0.
Za zmienku stojí určite aj pochvala pre oba fan kluby, ktoré viac- menej povzbudzovali v rámci slušnosti.

FO ŽP Šport :
Maťašovský - Andrić, Kupčík, Minčič, Greško - Pančík J. (68´ Snitka), Pančík M., Kochan (70´ Galo), Harvilko - Podio, Vaščák (77´ Nworah) .

FK Dukla :
Boroš - Banovič, Šumský, De Vito, Dolný, Střihavka (46´ Peňaška), Faško (68´ Šovčík), Rejdovian.,

Mgr. R. Kupec
S FC SPARTAK TRNAVA
Nedeľa 10. august 2014, Trnava

Fortuna liga, 5. kolo

FC Spartak Trnava – FO ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0)
Góly: 12´ Gál - Andrezly

Rozhodovali: Kružliak - Benko, Ferenc
ŽK: 18´ Tóth, 29´ Casado, 72´ Soungole- 32´ Vaščák
Divákov: 2634

Trnava nastúpila na zápas bez viacerých opôr, keďže kvôli súbojom v Európskej lige dostali čas na oddych. Podbrezová naopak vstúpila do zápasu aktíve a cítila, že dnes má proti oslabeným „Andelom“ šancu na bodový zisk. Už v 12.minúte sa hostia dostali do vedenia, keď Nworah centroval z ľavej strany a Rusov loptu len vyrazil k voľnému Petrovi Gálovi- Andrezlymu, ktorý ju usmernil popri vybiehajúcom brankárovi do brány, 0 - 1. Vyrovnané však mohlo byť už o štyri minúty neskôr, no Janečkova hlavička len tesne minula bránu. Počas celého prvého polčasu sa Trnava trápila a jej kombinácie sa často končili stratami lôpt. Aktívni boli v prvom polčase hlavne Vratislav Greško a Peter Nworah. Do druhého polčasu vstúpili oba tímy bez striedaní, no Trnava jedno použila už v prvom polčase. Celý druhý polčas sa Trnava tlačila do šestnástky Podbrezovej, no trápila sa a jej akcie väčšinou končili ešte pred pokutovým územím hostí. Síce sa dostala k nejakým strelám, tie boli však väčšinou z väčších vzdialeností a nijako vážnejšie Maťašovského neohrozili. Podbrezová sa snažila ísť do rýchlych protiútokov, tie jej však gól nepriniesli, no to nevadí, keďže z ťažkého zápasu si vezú domov veľmi cenné tri body.

FC Spartak: Rusov - Grabež (42´Soungole), Janečka, Bortel, Tóth (67´Mikinič) - Čonka, Casado (73´Richnák), Špalek, Cléber - Mikovič, Vyskočil.

Maťašovský - Andrić, Kupčík, Minčič, Greško - Pančík M., Harvilko, Podio, Gál -Andrezly (85´ Pančík J.) - Nworah (89´Galo), Vaščák (80´Gerec).