20.7.2023 10:44:47
Úspešný 13. ročník SKI & GOLF WORLD CHAMPIONSHIP 2016 pre reprezentantky Golfového klubu Gray Bear Tále

V termíne 4. – 8. mája 2016 sa v rakúskom Zell am See – Kaprun, konali Majstrovstvá sveta v Ski&golf -- jeden turnaj, dve disciplíny. Prvý deň bol venovaný lyžovaniu na ľadovci Kitzsteinhorn a ďalšie dva dni hre golfu na ihriskách Kitzsteinhorn a Schmittenhohe.

Konečne bolo krásne počasie, čo sa o uplynulých ročníkoch nedá povedať, a tak si účastníci mohli vychutnať aj krásy tohto regiónu. Na zjazdovkách bol čerstvo napadnutý sneh, na golfových ihriskách kvalitné gríny. V tomto roku súťažilo 240 hráčov z osemnástich krajín sveta. Slovensko postavilo tri tímy.

Black Stork Slovakia, Hron Tri duby Sliač, Gray Bear Tále. Tím Slovenska Gray Bear Tále reprezentovali Daniela Jorčíková, Maja Roháčová, Peter Havrila a Ľubo Vaňo, junior.

Majsterkou sveta v kategórii Masters Women sa už po šiestykrát stala Daniela Jorčíková. Maja Roháčová obhájila minuloročné 3. miesto v tejto kategórii. Úspešná bola opäť aj Tereza Husárová, členka nášho klubu, tento rok štartujúca za domovský tím Hron Tri duby. Bola vyhlásená za najlepšiu lyžiarku a v kategórii Junior Women obsadila 2. miesto. V silnej konkurencii pretekárov z celého sveta v náročnom turnaji naši pretekári úspešne reprezentovali Slovensko.

Majsterkou sveta v kategórii Masters  Women sa už po šiestykrát stala Daniela Jorčíková.

Autor (zdroj): GK Tále