20.7.2023 10:45:01
Dňa 30. augusta 2014 o 16. hod. vás pozývame na domáci futbalový zápas Fortuna ligy s FC ViOn Z. Moravce

S MŠK Žilina
Sobota, 16. august 2014, Podbrezová
Fortuna liga, 6. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 38´ Gal Andrezly. ŽK: Kochan – Piaček. Pred 2850 divákmi rozhodovali: Marhefka - Bednár, Jenčura

Žilina vstúpila do zápasu aktívnejšie a zatlačila domácich na svoju polovicu. V 8. minúte mal veľkú šancu Paur, ktorého domáci obrancovia na hranici päťky neubránili, ale jeho hlavička mierila tesne nad bránu. Po tejto situácií sa hra vyrovnávala a Podbrezová sa dostávala viac na polovicu súpera. Ďalšiu veľkú šancu však mali opäť hostia, keď Piačekovu hlavičku Maťašovský len končekmi prstov vyrazil na ďalší rohový kop. V 39. minúte padol jediný gól zápasu a strelil ho domáci hráč. Po Podiovej snahe v strede ihriska sa lopta dostala na Nworaha, ktorý loptu poslal na Vaščáka a ten našiel pred bránou Gála - Andrezlyho, ktorý bol pri lopte skôr ako brankár Krnáč, 1:0. V druhom polčase sa Žilina len ťažko dostávala dopredu cez stred poľa a tak to skúšala hlavne po krídlach. Mnoho centrov vyprodukovali krajní obrancovia Mabouka a Letič, no všetky dokázala obrana domácich odvrátiť. V 62. minúte mal gól na hlave Nworah, no po centri Juraja Pančíka neusmernil v akrobatickej polohe loptu do brány. Žilina mala najväčšiu šancu v 90. minúte, kedy William dostal veľa voľného priestoru v šestnástke, no jeho hlavičke chýbali milimetre. Na konci zápasu Žilina zatlačila domácich do vlastného pokutového územia, ale bola to práve ona, kto ešte mohol dostať gól. Do dvoch protiútokov sa dostali Gerec a Juraj Pančík, prvý prestrelil bránu a druhého strelu vyrazil Krnáč. Podbrezová si tak pripísala na svoje konto ďalšie tri body. Veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí boli opäť skvelí.
Matej Kubove

ŽP Šport: Maťašovský - Andrić, Kupčík, Minčič, Greško – J. Pančík, Podio (89´ Gerec), M. Pančík, Gal Andrezly (76´ Harvilko) - Vaščák (81´ Kochan), Nworah.

Žilina: Krnáč - Šriniar, Paur (46´ Káčer), Lupčo (86´ Hučko), William, Pečovský, Piaček, Čmelík (80´ Škvarka), Letić, Mihálik, Mabouka.

Foto A. Nociarová

S MFK RUŽOMBEROK
Sobota, 23. august 2014, Ružomberok
Fortuna liga, 7. kolo

MFK Ružomberok – FO ŽP Šport Podbrezová 2:0

Góly: 62´ Zreľák, 82´ Kružliak. Pred 1817 divákmi rozhodovali: Horváth - Ferenc, Hancko.
ŽK: Almaský, Turčák

V prvom polčase sa hral väčšinou futbal medzi dvomi šestnástkami, ale Podbrezová mohla ísť do vedenie už v deviatej minúte, kedy Nworah našiel v šestnástke úplne voľného Podia, no ten zamieril len do Šavola. V 27.minúte vyslal veľmi dobrú strelu Nworah, no tesne minul bránu. Ešte lepšia strela vyšla z kopačky Michala Pančíka, ktorý v tridsiatej deviatej minúte z priameho kopu vyzval Šavola k ukážkovému zákroku, pretože jeho strela k žrdi mala gólové parametre. Do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu, no ten v šesťdesiatej prvej minúte zmenil Zreľák, ktorý po odraze lopty od obrancov Podbrezovej do šestnástky, trafil presne medzi nohy padajúceho Maťašovského (1:0). V druhom polčase mali ešte šance Gál - Andrezly a aj ružomberský Lovás, ale gól padol až v osemdesiatej druhej minúte a znovu do našej siete. Hlavou sa presadil Kružliak, ktorý sa ocitol po rohovom kope nikým nepokrytý a pohodlne skóroval (2:0). Keďže už žiadny gól nepadol, Podbrezová si po troch víťazstvách pripisuje štvrtú prehru vo Fortuna lige.

Ružomberok: Šavol - Kružliak, Lovás, Ondrek, Práznovský, Almaský (90´ Bartoš), Gerát (72´ Vavrík), Nagy, Turčák, Liener (46´ Lupták), Zreľák

ŽP Šport: Maťašovský - Andrić, Kupčík, Minčič, Greško - Pančík M., Podio (83´ Kožička), Kochan (74´ Vaščák), Gal Andrezly, Pančík J. - Nworah (52´ Gerec)

Autor (zdroj): : M. Kubove