20.7.2023 10:45:07
Aktuálne z futbalu

II. liga muži

MFK Tatran L. Mikuláš - ŽP 1:2 (1:1)

Góly : 44´ Milunović - 11´ Kochan, 82´ Pančík M. ŽK: Balluch - Minčič, Podio, Andrić. Pred 220 divákmi rozhodovali Vlk - Hancko, Žákech.

Hosťom z Podbrezovej vyšiel lepšie vstup do zápasu. V 11. minúte si Kochan prehodil domáceho obrancu a prestrelil Šavola(0:1). O štyri minúty Podbrezová zahrávala priamy kop, Podiova strela skončila na brvne Šavolovej bránky. Domáci Trnovský v 29. minúte previedol sólo cez troch hráčov, vystrelil, Hanák vyrážal na žrď. V 39. minúte vsietil po centri gól Minčič, neplatil však pre ofsajd. V závere úvodného dejstva zavládla gólová radosť aj na domácej strane. Po ruke Andrića v šestnástke hostí rozhodca nariadil pokutový kop. Milunovič ho bezpečne premenil a vyrovnal. Po prestávke si žiadne z mužstiev nevypracovalo vážnejšiu príležitosť. Domáci sa zamerali na obranu, cez ktorú sa hosťom len ťažko presadzovalo. Rozhodujúci gól prišiel v 82. minúte, keď Andrić našiel voľného Michala Pančíka,ktorý nezaváhal a prekonal brankára domácich.

Tomáš Kvačkaj

IV. liga – juniori

ŽP juniori - TJ Málinec 3:1 (1:1)

Góly : Babeľa, Hruška, Svitek - Valentýni

Pred 125 divákmi rozhodovali: Kučera - Dodok, Valentýni.
ŽP Šport:Vaník - Fraňo, Gajdošík, Očenáš, Pšida (68´ Lihan), Hruška, Kožička, Szoke, Duda (46´ Sudimák), Babeľa (46´ Svitek), Mózer.

I. liga - dorast

1. FC Tatran Prešov - ŽP U19 3:2 (2:0)

Góly: 12´ a 53´ Poremba, 23´ Kačírek - 77´ Vysočan, 87´ Babiák (11 m).

ŽP U17 - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 18´ Turlík, 72´ Dekrét.

Do zápasu sme nastupovali s cieľom podať kompaktný, kolektívny výkon a prelomiť výsledkovú smolu z predchádzajúcich kôl, so základným rozostavením 4-4-2. Do zápasu sme vstúpili dobre, avšak prvú šancu mal súper. Postupne sme však začali mať prevahu, veľkú šancu mal Magda a o pár minút Petrík. Ďalšiu šancu sme premenili,po peknej akcii Hrnčiar-Magda a Turlík vsietil prvý gól. Do polčasu sme mali ďalšie dve obrovské "tutovky" Dekréta a Petríka. Súper hrozil dlhými nakopávanými loptami na dobre hrajúceho Barana a individuálnymi akciami ľavonohéhoTuptu. Na začiatku 2.polčasu trestuhodne zmárnil svoju ďalšiu príležitosť Dekrét. Súper začal viac riskovať a vytvoril si veľmi nebezpečnú šancu, ktorú našťastie zneškodnil Húdek. Poisťovací druhý gól strelil po peknej kolmej prihrávke Badinku Dekrét, čo nás ukľudnilo a zápas sme zaslúžene vyhrali.
Marek Bažík

ŽP U16 - 1. FC Tatran Prešov 1:3 (1:2)

Góly: Čavrnoch - Stracenský 2, Pavúk.

S kvalitným súperom, ktorý hral kombinačne a s nasadením, sme predviedli najslabší výkon sezóny. Všetko, čo sme si povedali, zostalo v kabíne a niektorí hráči sa uspokojili s tým, čo predvádzali na ihrisku. Po veľkých chybách v obrane a neistote brankára sme trikrát inkasovali, čo bolo prejavom našej nemohúcnosti a nechuti pobiť sa o lepší výsledok. Snažíme sa hrať kombinačne a aktívne, či v útočnej alebo obrannej fáze hry, ale niektorí hráči to nezvládajú svojimi technickými a kondičnými nedostatkami. Musíme si uvedomiť, že keď sa chceme vyrovnať konkurencii, tak musíme pracovať viac a skvalitniť pohyb s loptou, aj bez lopty. Verím, že chlapci sú pripravení na sebe ďalej pracovať a odovzdávať na ihrisku kvalitné výkony.

Martin Boháčik

I. liga - starší žiaci

ŽP U15 - JupiePodlavice 3:1 (2:0)

Góly: Vinarčík, Vilček, Mejri–Roupec.

Dobrý výkon v prvom polčase sme okorenili aj gólovo, keď sa presadil Vinarčík a Vilček. V druhom polčase sme už nedokázali nadviazať na prvý polčas, ale napriek tomu sme si vytvorili možností na strelenie gólu. Po hrubej chybe v obrane sa hosťom podarilo znížiť, ale my sme dokázali na to odpovedať a výsledok je zaslúžený.

Mário Auxt

ŽP U14 - JupiePodlavice 1:0 (1:0)

Gól: 15´ Jagerčík.

V 8.kole sme privítali na štadióne v Brezne hráčov z FK Jupie Banská Bystrica - Podlavice a po dobrom výkone sme zvíťazili (1:0). Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu, v 15.minúte sa po strele Čiefa a následnej dorážke presadil Jagerčík(1:0). V druhom polčase sme si vypracovali množstvo šancí, no nepodarilo sa nám streliť gól. Dnes sme odohrali dobrý zápas, herne počas celého zápasu vyrovnaný výkon, čo nás teší.

I. liga - mladší žiaci

JupiePodlavice– ŽPU13 2:22 (1:15)

Góly za ŽP : Auxt 7, Ďatko 5, Šejirman 3, Matúš Švantner 2, Matej Švantner, Dianišková, Račák, Kováčik 2

JupiePodlavice - ŽP U12 1:27 (1:13)

Góly za ŽP : Gajan 7, Brozman 8, Kortán 2, Čilík 4, Slušniak 2, Michelčík 2, Kafrík 2.

So súperom JUPIE Podlavicesme zvíťazili vysoko 27:1, keď od začiatku zápasu sme diktovali tempo hry a otázkou bol len počet vstrelených gólov do domácej brány. Nakoniec si chlapci schuti zastrieľali a dosiahli veľký počet gólov, na ktorých sa najviac podieľali Brozman (8) a Gajan (7). Ďakujem chlapcom za predvedené individuálne výkony a dúfam, že budeme pokračovať v pekných výsledkoch aj v najbližších zápasoch, ktoré postupne odohráme na domácom ihrisku proti kvalitnejším súperom.