20.7.2023 10:45:04
Po prvých zápasoch

2. liga
FO ŽP - FC Spartak Trnava juniori 2:0 (0:0)

Góly: 63´, 74´ Gerec. ŽK: 64´ Vaščák - 44´ Augustini, 67´ Strapák. Pred 920 divákmi rozhodovali Mastiš - Petríček, Mikulaj.
Domáci začali vlažne. V 3. min. vystrašil Hanák divákov, keď mu malá domov preskočila nohu, no minula bránu, z rohu hlavičkoval Mečiar tesne nad a v 6. min. vyskúšal pozornosť nášho brankára Kočiš. V 11. min. sa zrazili hlavami Vaščák s Paldanom a lekár im musel zašiť tržné rany. V 16. min. vyšla domácim pekná akcia, o minútu neskôr Vaščák len tesne minul bránu hostí. V 33. min. Minčičovu hlavičku Strapák zázračne vyrazil na roh, po ktorom Kupčík v páde tesne prehlavičkoval bránu. Hostia odpovedali Kočišom, ktorého tvrdá strela len tesne minula tyčku. V závere prvého polčasu M. Pančíkov center preletel ponad brvno. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia. Ciprys po úniku zakončoval tesne vedľa. V 56. min., po chybe obrany, sa dostal k lopte Augustíny, ktorý špekuloval so zakončením a jeho slabú strelu Hanák chytil. V 62. min. M. Pančík centrom našiel Gereca, ktorý preloboval Strapáka (1:0). O päť minút neskôr Minčičova hlavička skončila v Strapákovom náručí. V 74. min. J. Pančík prešprintoval obrancov a po jeho centri Gerec zblízka prekonal Strapáka. O minútu neskôr mohol Gerec zavŕšiť hetrik, ale v páde neprekonal brankára. V závere mohli hostia znížiť, ale Banovičovu hlavičku Hanák vytlačil na roh
Mgr. R. Kupec
I. liga mladší žiaci, nadstavba
FK Pohronie D. Ždaňa – FO ŽP U12 4:7 (2:2)

Góly za ŽP: Gajan 2, Brozman 2, Čilík, Nosáľ, Kafrík.
Domáci disponovali jednou silnou zostavou, ktorá nás počas celého zápasu potrápila. Naši chlapi, okrem úvodu, si s ňou veľmi dobre poradili. Úvodných desať minút bolo z našej strany zbytočne zbrklých a ustráchaných. Postupne sme sa dostali do hry a vypracovali si gólové príležitosti. Po polčasovej remíze 2:2 sme chceli v druhom dejstve byť aktívnejší a zvíťaziť. Po kolektívnom výkone proti silnejšej partii domácich a peknom góle Kafríka sme sa dostali do vedenia a víťazstvo už nepustili z rúk.
Patrik Müller
1. liga dorastu
FO ŽP U19 - FK Dukla B. Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 62´ Galo - 37´ Otruba (11 m).
V derby chceli obidva tímy zvíťaziť a tak sa bolo celých 90 minút na čo pozerať. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, diváci videli kvalitný prvoligový zápas. Hostia hrozili hlavne útočníkom Poliovkom, z domácich podal opäť výborný výkon Duda, ktorý mal na hlave i kopačkách vedúci gól. V 37. min. v našej 16-ke prepadol cez nohu Pristača hosťujúci útočník, nasledoval prísny pokutový kop, ktorý Otruba so šťastím premenil. V druhom polčase sme sa snažili zjednodušiť našu hru. Prišla šanca domácich, po ktorej sa útoky striedali na oboch stranách a hráči sa pokúšali strhnúť víťazstvo vo svoj prospech. Najväčšiu príležitosť tesne pred koncom nevyužil Duda, jeho strelu vykopával z prázdnej brány hosťujúci obranca. Zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov.
Ivan Dubíny
FK Dukla B. Bystrica - FO ŽP U16 0:0

V zápase sa na hráčoch prejavilo, že hráme derby s Duklou, bohužiaľ nepriaznivo. Nedokázali sme kombinovať, robili sme veľké chyby v prihrávkach. Našťastie súper nedokázal premeniť vypracované šance, aj vďaka dobrým zákrokom nášho brankára Čillíka sme neinkasovali. Zápas sa skončil priaznivou remízou 0:0, napriek tomu sme mohli v závere rozhodnúť o jeho výsledku po peknej akcii Kováča a Čavrnocha strieľajúci Vološin prekopol bránu z troch metrov. Ale to by bol veľký trest pre nášho súpera, ktorý mal v priebehu zápasu navrch.
Tomáš Kvačkaj

Prípravka U10 láme rekordy. V posledných štyroch zápasoch zvíťazila a nedostala ani jeden gól.

Autor (zdroj): Mgr. Radoslav Kupec