S KOŠICAMI
Utorok 19. máj 2015, štadión Košice
Fortuna liga, 31. kolo

MFK Košice - ŽP Šport Podbrezová 5:0 (4:0)
Góly: 17´ Huk, 31´ Diaby, 39´ Haskič, 44´ Djordjevič, 47´ Pačinda. ŽK: 64´ Harvilko. Pred 1259 divákmi rozhodovali Jaška - Hrčka, Jankovič.

Úvodná štvrťhodina nenasvedčovala tomu, že by šlo o zápas s množstvom gólov, čo ale ako prvý odmietol v 17. minúte Huk a hlavičkou po rohovom kope otvoril skóre. Košice sa následne veľmi rýchlo dostali na koňa, Podbrezovú nepúšťali absolútne k ničomu a Oumar Diaby v 31. minúte po úniku na Baláža zvýšil. Do polčasu pridali góly Nermin Haskič, najlepší hráč prvého polčasu, presnou strelou spoza šestnástky a Lazar Djordevič, od ktorého sa iba odrazila vyboxovaná lopta Baláža do brány. A to mohli byť hostia radi, že Viazanko a ani Haskič neuspeli v únikoch na ich brankára. Hosťom nevyšlo ani dvojité polčasové striedanie, pretože takmer okamžite vystrelil spoza šestnástky Pačinda a pridal piaty presný zásah domácich a aj celého zápasu. Vôbec prvá strela „Železiarov“ prišla v 51. minúte a postaral sa o ňu stopér Nosko, ktorý z hranice päťky hlavičkoval tesne nad bránu Tofilovskeho. O šesť minút na to sa do veľkej šance dostal Dimun, lenže jeho pokus síce prešiel za Baláža, no Podio loptu odhlavičkoval z bránkovej čiary. V záverečnej pätnásťminútovke zápasu prišli ďalšie šance domácich. Pačindova strela prepadla cez Baláža, našťastie išla na roh. Viazankova strela len tesne minula žrď brány a Gáll, ktorý sa poľahky dostal cez Kupčíka nastrelil zoči-voči len gólmana hostí. Avšak, do šance sa v závere stihla dostať aj Podbrezová, keď po Pančkovej nepresnej strele takmer našla lopta nohu voľného Škutku pred prázdnou bránou, no pred ním ju odkopol Huk.

FO ŽP Šport: Baláž – Migaľa, Nosko, Kupčík, Greško (59´ Harvilko) – Andrič (46´ Nworah), Podio, Hovančík, Kochan, Gál – Andrezly (46´ J. Pančík) – Škutka.

S DUNAJSKOU STREDOU
Sobota 23. máj 2015, štadión Brezno.
Fortuna liga, 32. kolo.

FO ŽP Šport - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (1:0)
Góly: 20´ Kupčík, 75´ Nworah - 56´ a 65´ Szarka, 77´ Brašeň. ŽK: 30´ Gál Andrezly, 90´ Vaščák – 31´ Štepanovský, 37´ Brašeň, 81´ Szabo. Pred 1450 divákmi rozhodovali
Horváth – Benko, Bednár.

Na ťažkom a premočenom teréne v Brezne sa zápas nezačal vo veľkom tempe, lenže prvú nebezpečnú strelu vyslali domáci už v tretej minúte, Baláž bol pozorný. Domáci išli do vedenia z vlastne prvej väčšej šance, keďže Ľuboš Kupčík po rohovom kope dokázal upratať loptu do siete (1:0). Gól dal zápasu šťavu a v rámci podmienok sa hral lepší futbal, ktorý prinášal aj zaujímavé situácie, no väčšina z nich sa dá označiť za pološance, pretože brankári s priamymi strelami prácu veľmi nemali. Nepríjemný moment prišiel pre domácich v 34. minúte, pretože pre zranenie musel striedať jeden z najlepších hráčov celej jarnej časti v drese Podbrezovej Lukáš Migaľa. Do kabín sa ale išlo za priaznivejšieho stavu pre domácich. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, výsledkom čoho boli šance a aj góly v sieti Baláža. Sarr v 53. minúte z voleja tesne minul. Ale Akos Szarka sa už v 56. min., po zlej malej domov, radoval z gólu, pretože zaváhanie domácich zoči-voči brankárovi domácich využil (1:1). Prešlo len osem minút a ten istý hráč dostal až príliš veľa času na svoje kľučky v šestnástke súpera, čo využil a otočil skóre (1:2). Domáci ale nezložili zbrane a príchodom Nworaha sa zlepšila aj hra. Okamžite potiahol protiútok na krídle a skvelým centrom našiel Škutku, ktorý ale nechal vyniknúť prudkou strelou Polačeka. V 75. minúte to už bol gól, pretože prečíslenie využil Vaščák centrom práve na Nworaha a ten hlavičkou nestrážený vyrovnal. Lenže, okamžite na to sa po centri DAC sprava dostal k zakončeniu z blízkosti Baláža Brašeň a opäť poslal do vedenia hostí, čím aj uzavrel skóre zápasu.
M. Kubove
FO ŽP Šport: Baláž- Migaľa (34´ M. Pančík), Kupčík, Nosko, Harvilko (69´ Nworah), Gál Andrezly (61´ J. Pančík), Kochan, Hovančík, Andrič, Vaščák, Škutka

SO SENICOU
Sobota 30. máj 2015, štadión Senica.
Fortuna liga, 33. kolo.

FK Senica – FO ŽP Šport Podbrezová 3:0 (1:0)
Góly: 27´ Pillár, 61´ a 84´ Kalabiška. ŽK: Vaščák, Kupčík. ČK: 64´ Vaščák. Pred 1094 divákmi rozhodovali Trutz - Slyško, Balko.

Seničania nastúpili s viacerými mladíkmi v zostave a na ich hre to bolo v úvode poznať. Loptu mali viac vo svojej moci hostia, vážnejšiu šancu na gól mal v deviatej minúte Harvilko, ktorý sa po centri sprava uvoľnil v šestnástke, no jeho strelu vyrazil brankár Šulla nohami na roh. V 27. minúte padol úvodný gól zápasu, po priamom kope Hlohovského krásne hlavičkoval do pravej šibenice Pillár a strelil už ôsmy gól v sezóne. Od tohto momentu boli Seničania lepším celkom a najmä Čuntova šanca po narážačke s Kalabiškom volala po góle. Druhý polčas bol plne v réžii Záhorákov. Do 60. minúty sa v dvoch príležitostiach ocitol Kalabiška a v jednej Kosorín. Kalabiškovi sa napokon po hodine hry podarilo premeniť tretiu šancu na gól, keď krásnou tvrdou strelou zo šestnástky k žrdi dal na 2:0. V 63. minúte opustil trávnik po červenej karte hosťujúci Vaščak a prevaha Záhorákov bola ešte vyššia. Desať minút pred koncom nastrelil Komara brvno a v 84. minúte prišla opäť chvíľa Kalabišku. Po prihrávke Kosorína pekne preskočil na päťke brániaceho hráča a upravil na rozdiel troch góloch. Nakoniec mohol český legionár streliť i dvadsiaty gól sezóny, loptu na päťke však dobre netrafil.
M. Kubove
FO ŽP Šport : Baláž – Migaľa, Nosko, Kupčík, Pančík M., Harvilko (56´ J. Pančík), Hovančík, Kochan, Gál Andrezly – Vaščák, Nworah.