S TRNAVOU

Nedeľa, 17. júl 2016, Zelpo aréna Podbrezová
Fortuna liga, 1. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 48. Viazanko - 54. També. ŽK: Vajda - Hladík, Mikovič, Bello. Pred 2 012 divákmi rozhodovali Chmura – Somoláni, Bednár.

Nový ročník začal pre podbrezovských futbalistov v upršanom počasí proti Trnave, ktorá mala za sebou úvodné stretnutie druhého predkola Európskej ligy. S cieľom nadviazať na úspešnú jar vstúpili "Železiari" do úvodného dejstva aktívne a boli o niečom aktívnejším tímom. Túto snahu pretavili aj do niekoľkých zaujímavých šancí, ale počas prvých štyridsiatich piatich minút sa neujali tutovky Peševskeho ani Viazanka a Vajdovi s Rendlom chýbalo kus šťastia. Druhý polčas začal veľmi dobre, pretože center z ľavej strany prepadol až k Viazankovi a ten v sklze poslal loptu do prázdnej brány (1:0). Radosť tribún však netrvala dlho, pretože També si spracoval loptu v našej šestnástke a tvrdou ranou do rohu brány nedal Kuciakovi šancu niečo urobiť (1:1). Trnava po tomto góle prevzala rolu aktívnejšieho tímu, ale nedokázala sa dostať do žiadnych zaujímavejších šancí. Podbrezová mohla ísť opäť do vedenia v 73. minúte, kedy nepríjemná a nečakaná hlavička skončila na brvne. Tri body mohol domácim v závere z priameho kopu ešte vystreliť Pablo Podio, no jeho strela skončila iba na žrdi.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Vajda, Podio – Viazanko, Peševski (74. Kuzma), Šafranko (69. Bernadina) – Rendla (81. Pančík).

ˮHrali sme proti kvalitnému mužstvu, moji zverenci odviedli v tomto stretnutí maximum.