20.7.2023 10:44:54
S MICHALOVCAMI A SO SKALICOU

futbal

strelci Mehanovič, Gal Andrezly a Vaščák

V zápase proti Michalovciam sa do listiny strelcov zapísali aj Mehanovič, Gal Andrezly a Vaščák (na snímke zľava). Foto: I. Kardhordová

So MFK Zemplín Michalovce
Sobota 1. august 2015, štadión Brezno
Fortuna liga, 3. kolo

ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 6 : 2 (3 : 1)
Góly: 12´ Melunovič (11 m), 38´ a 90´ Mehanovič, 45´ Vaščák, 63´ Kupčík, 69´ Gal Andrezly - 26´ De Marco, 72´ Hamuľák.

Kvalitný prvý polčas začala Podbrezová veľmi aktívne a už od úvodu sa tlačila dopredu, kde si veľmi rýchlo vypracovala aj prvú šancu. Prvá minúta priniesla strelu Melunoviča, ktorú však brankár Kira dokázal vyraziť. Na vysokého útočníka už ale mladý gólman nestačil v desiatej minúte, kedy dostali domáci po faule na Gál Andrezlyho k dispozícii pokutový kop a ten Melunovič bez problémov premenil, 1:0. Aj do tretice to bol Melunovič, ktorý mal na nohe gól, sklamal ho však inštinkt, ktorý zvyknú najlepší útočníci mať, pretože pred Kirom uprednostnil namiesto strely prihrávku pod seba, kde boli len Michalovčania. Hostia sa v 26.minúte z nenápadnej akcie dostali k vyrovnaniu, keď sa po centri zľava presadil Vernon De Marco, čo bola vôbec prvá vážnejšia šanca MFK, 1:1. Pár minút okolo inkasovaného gólu domácich prišiel aj menší útlm, no na ten dal zabudnúť strelou spoza šestnástky Mehanovič, keď mu loptu do streleckej pozície prepustil Almaský. Jeho tečovaný pokus zapadol presne k žrdi brány hostí, 2:1. S blížiacim sa koncom polčasu bola Podbrezová znova aktívna a využila to aj na tretí gól. Pekná akcia, ktorá začala v strede poľa skončila centrom Almaského a Blažej Vaščák len nastrčil nohu a poslal loptu do poloprázdnej brány, pretože Kira bol vybehnutý, 3:1. Druhý polčas sa nezačal v nastolenom tempe, no v jeho polovici sa začali diať veľké veci. Najprv sa presadil Ľuboš Kupčík, keď sa dostal po štandardnej situácii do zakončenia v páde, 4:1, a o niekoľko minút neskôr aj Peter Gal Andrezly, ktorý dostal dlhý pas za obranu, poradil si s dvoma obrancami a prehodil Kiru, 5:1. Michalovce však kontrovali v 71. minúte, to dostal až príliš času v šestnástke Hamuľak, 5:2. Nepríjemnosť pre domácich prišla v 79. minúte, keď sa po jednom zo súbojov zranil Melunovič. Ten musel byť vynesený na nosidlách a navyše mala Podbrezová vyčerpané všetky tri striedania. Domáci si náskok už do konca zápasu bez problémov postrážili a navyše pridali ešte jeden gól, keď Kiru prehodil krásnym lobom Mirzad Mehanovič.

FO ŽP Šport Podbrezová: Kuciak - Gal Andrezly, Vajda (77´ Szöke), Vaščák (64´ Juraj Pančík), Melunovič, Kochan (61´ Migaľa), Kupčík, Andrič, Almaský, Pimpara, Mehanovič

MFK Zemplín, Michalovce: Kira - Šimčák, Gallo, Grič, Leško (60´ Regáli), Turik (90´ Bednár), Kunca, De Marco (46´ Mensah), Podhorin, Hamuľak, Koscelník

Titulok: S MFK SKALICA
Piatok 7. august 2015, štadión Senica
Fortuna liga, 4. kolo

MFK Skalica - ŽP Šport Podbrezová 0 : 0

Prvýkrát po dvoch domácich zápasoch poslal žreb futbalistov Podbrezovej mimo svoj prechodne domáci štadión v Brezne. Nováčik zo Skalice ich však neprivítal na svojom domácom ihrisku, ale taktiež na prechodnom, v Senici. V prvej dvadsaťminútovke preveril skalického brankára Hajdúcha Melunovič, zvnútra pokutového územia však mieril len do stredu brány. V 21. minúte hlavičkoval nebezpečne Šebesta, rozhodca však odmával ofsajd. O päť minút na to mali šancu opäť hostia, Gál Andrezly preloboval brankára, no na čiare hasil stopér domácich. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede poľa. Minútu pred odchodom do kabín ešte pohrozili hostia, Melunovičovu strelu bravúrne zneškodnil Hajdúch. V druhom polčase prišla veľká šanca, keď Almaský po ofenzívnej akcii hostí tvrdo vypálil, no trafil len do tyče brány Hajdúcha. V 78. minúte sa k lopte dostal najlepší skalický strelec Gašparík, na hranici šestnástky sa uvoľnil, ale jeho strela ľavačkou minula o centimetre bránu a keď sa v ostatnom priebehu duelu nič zaujímavejšie nestalo, remíza je pre oba tímy spravodlivým vyvrcholením ich deväťdesiat minútovej snahy.

FO ŽP Podbrezová: Kuciak - Andrić, Kupčík, Pimpara, Migaľa, Gal Andrezly (62´ Pančík), Vajda, Mehanović, Almaský, Vaščák (74´ Kochan), Melunović (81´ Sabler)

MFK Skalica : Hajdúch - Švrček, Konečný, Majerník, Ciprys (82´ Vrablec), Čermák (83´ Neoveský), Bariš, Mazan, Gašperík, Šebesta, Liet

Autor (zdroj): ŽP ŠPORT