20.7.2023 10:45:08
Aktuálne z futbalu

II. liga muži

Partizán Bardejov – FO ŽP 2:2 (1:2)

Góly: 38´ Dzurík, 76´ vlastný Gajdošík - 8´ Tubonemi, 45´ vlastný Dzurík. ŽK : Zápotoka J. - Pančík J., Pančík M

Pred 650 divákmi rozhodovali: Fajčík - Sluk, Petríček.

Prvú šancu zápasu zahodil Podio, keď odrazenú loptu nedokázal umiestniť do odkrytej bardejovskej brány. Domáci hrozili len zo štandardných situácií. V 8. minúte sa vo vnútri 16-ky presadil Tubonemi, keď efektne prehodil brankára. Domáci vyrovnali po odrazenej lopte z rohového kopu hlavičkou Dzúrika v 38. minúte. V nadstavenom čase prvého polčasu zahrával rohový kop Michal Pančík a Dzurík hlavou zasunul loptu do vlastnej brány. Druhý polčas hostia kontrolovali víťazný výsledok až do 76. minúty, kedy nešťastne hlavou tečoval Gajdošík centrovanú loptu do vlastnej brány.

Ivan Dubíny

VI. liga - FO ŽP juniori

FO ŽP juniori - Prameň Kováčová 0:1 (0:0)

Gól: 81´ Koreň. ŽK: Očenáš, Švantner, Gajan.

FO ŽP: Pariš - Lihan, Očenáš, Švantner, Pšida, Černák (46´ Duda), Hruška (70´ Fraňo),
Rovňan (46´ Vojtek), Petrusz, Vysočan, Gajan.

I. liga - starší dorast

FO ŽP U19 - Partizán Bardejov 4:1 (0:1)

Góly: Jakuba 3, Sokol - Kačmá

V zápase sme opäť odohrali dva rozdielne polčasy. V prvom sme sa zle pohybovali, pokrivkávala herná kvalita a nasadenie. V 15 min. nás hosťujúci kapitán Kačmár potrestal gólom, po rade našich taktických chýb. Boli aj náznaky šancí, ale chýbala nám presná finálna prihrávka. V 30 min. sme zareagovali na vývoj zápasu striedaním, k osamotenému Sokolovi prišiel do útoku Dobranský. Cez polčasovú prestávku sme psychicky chlapcov nabudili, aby uverili, že zápas sa dá vyhrať. Už pri odchode zo šatni sme na nich videli veľké odhodlanie otočiť stav a na ihrisku to bolo už aj vidno. Hneď v 46 min. postupoval Blahuta na bránu, ale slabo zakončil. Potom dostal Blahuta loptu do krídelného priestoru, obišiel vybiehajúceho brankára, prihral loptu na Jakubu, ktorého strelu vyrazil hosťujúci obranca rukou. Nasledovala červená karta a pokutový kop, ktorý Jakuba premenil. Tento gól nás ešte viac povzbudil a do konca zápasu sme strelili ďalšie tri, nastrelili tyč a brvno hosťujúcej brány. Hostia sa nevzdávali ani v početnom oslabení a ich najlepší hráč Kačmár bol neustálou hrozbou. Za stavu 3:1 vytiahol fantastický zákrok Babiak. S výkonom mužstva v prvom polčase som bol veľmi nespokojný, v druhom už chlapci pridali to, čo musia stále - enormné nasadenie, bojovnosť a aj týmito zbraňami porazili húževnatého súpera. Spokojný som bol s výkonmi Babiaka, Blahuta, Klima, striedajúceho Dobranského, ktorý strhol aj vedľa seba hrajúceho Sokola a streleckou efektivitou Jakuba. Herná kvalita na našej strane stále nie je na takej úrovni, ako by sme si predstavovali, ale aj takéto zápasy by mali tomuto mužstvu pomôcť, aby získavalo na sebavedomí.

Ivan Dubíny

I. liga - mladší dorast

Partizán Bardejov - FO ŽP U17 2:3 (1:1)

Góly: Mihalik, Križanovský - Švéda, Kimák, Dekrét.

Partizán Bardejov – FO ŽP U16 1:0 (1:0)

Gól: 6´ Smetanka.

Odohrali sme zápas, kde sme si v obidvoch polčasoch vypracovali množstvo gólových príležitostí, ktoré sme žiaľ nedokázali premeniť, buď dobrými zákrokmi brankára hostí alebo slabým dôrazom v zakončení. Súper využil zaváhanie našej obrany po rohovom kope, keď sme v 6. minúte po nedôraznej obrane inkasovali jediný gól zápasu. Súper dobre bránil a hrozil nakopávanými loptami za obranu a rýchlymi protiútokmi, ale už si počas zápasu nevypracoval žiadnu vyloženú šancu. Vyhral so šťastím aj vďaka našej nepresnosti v zakončení. Chlapci odohrali dobrý, ale „smolný“ zápas, čo sa vo futbale stáva, ale treba si z toho zobrať poučenie, že jedna chyba nás stála tri body.

Tomáš Kvačkaj
I. liga - starši žiaci U15

FO ŽP U15 - FK Dukla B. Bystrica 1:1 (1:0)

Góly : 24´ Kulich - 59´ Kočiš.

V druhom domácom zápase sme nastúpili na ihrisku v Brezne a s kvalitným súperom z Dukly Banská Bystrica sme remizovali 0:0. Prvý polčas sa hral prevažne medzi 16-kami, bez šancí, s miernou prevahou hostí. Druhý polčas bol obrazom prvého, a ani v ňom si ani jedno mužstvo nevypracovalo žiadnu gólovú šancu a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.