20.7.2023 10:45:06
Pozývame vás na posledný zápas jesennej časti druhej ligy FO ŽP - MFK Dubnica nad Váhom 30.11. o 13. hodine na dom. štadióne

II. liga muži

Slovan Duslo Šaľa - FO ŽP 0:1 (0:1)

Hostia pohrozili hneď v úvode, keď sa do zakončenia dostal dvakrát Greško. V 13. minúte poslal z pravej strany ideálny center na zadnú žrď Snitka a Gerec sa hlavou nemýlil 0:1. V 27. minúte sa domáci dostali do šance po chybe hosťujúcej obrany, no tečovaná strela Kráľa skončila len na brvne. V druhom polčase sa herný obraz nezmenil, loptu mali viac na kopačkách hostia. Skóre zápasu napriek šanciam na oboch stranách ostalo nezmenené.

Hlasy trénerov:

Ondrej Takács (DUSLO) : „ Dovolím si tvrdiť, že sme zohrali s omladeným kolektívom (zranenia a tresty) proti najlepšiemu súperovi v súťaži, ktorý by si zaslúžil konečne postup do Corgoň ligy, dobrú partiu. Škoda bolo strely Kráľa v závere pol hodiny, ktorá volala po góle. Proti kvalitnému súperovi by sa nám potom hralo lepšie, čo však neznižuje jeho kvalitnú hru a zisk troch bodov.“

Jaroslav Kentoš (ŽP ŠPORT): „ Hrali sme nesmierne ťažký duel proti zrelému súperovi, ktorý potvrdil svoje kvality. Pomohol nám rýchly gól, ale museli sme byť stále v strehu, čo potvrdil aj záver prvej polhodiny. Po obrátke sme pozornou hrou v strede poľa nepustili súpera do vyloženej šanci a odviezli sme si tri cenné body, ktoré vzhľadom k ďalším výsledkom tohto kola obzvlášť tešia.“

I. liga - dorast

FO ŽP U19 - MFK Ružomberok 5:1 (4:0)

Góly: 2´, 28´ a 43´ Sokol, 22´ Dický, 76´ Švantner - 83´ Jagnešák.

Do posledného zápasu jesennej časti sme išli s jednoznačným cieľom bodovať a posunúť sa v tabuľke na vyššie pozície. Chlapci boli výborne nabudení a od začiatku zápasu začali napĺňať svoj cieľ. Hneď v 2.min., po akcii Blahutu a Jakubu, nás Sokol poslal do vedenia. Tento gól nás povzbudil a chlapci hrali výborne, pričom bolo vidno, že náš herný systém už dostali do krvi. Neskôr Ružomberok vyrovnal hru a v týchto momentoch nás podržal brankár Babiák. V 22. min. strelil Dický z trestného kopu náš druhý gól a od tejto chvíle sme už až do konca polčasu dominovali a hrali výborne. Výsledkom boli ďalšie dva góly Sokola v 28. a 43. min. Druhý polčas sme pod dojmom vysokého náskoku nehrali tak, ako sme si predstavovali. Chlapci začali byť ľahkovážni, niektoré herné situácie podceňovali a tak nás súper pritlačil na našu polovicu. Našťastie stopérska dvojica i brankár všetko vyriešili k spokojnosti. V 76. min. unikol striedajúci Švantner a svoj samostatný nájazd premenil na piaty gól. V týchto chvíľach sme znova hrali veľmi dobre. V 83. min. po chybe na našej ľavej strane hostia Jagnešákom znížili na konečných 5:1. Chlapci si za výkon, hlavne v prvom polčase zaslúžia veľkú pochvalu a to nielen za enormné nasadenie, ale aj herné umenie a prenesenie vecí z tréningového procesu do zápasu. K výkonu v druhom polčase už mám viaceré výhrady. Nadpriemerné výkony podali Babiák, Dický a Sokol, ale aj ostatní prispeli k veľmi dobrému výkonu a výsledku. Chlapcom ďakujem za výkony v jesennej časti súťaže. Ukázali, že sa v nich skrýva veľký potenciál a potvrdili moje slová o výkonnostnom napredovaní.

Ivan Dubíny

MFK Ružomberok – FO ŽP U17 1:1 (0:0)

Góly: 54´ Lipčák (11 m) - 42´ Hrnčiar.

V poslednom zápase jesennej časti sme chceli nadviazať na dobrý druhopolčasový výkon zo zápasu s Dubnicou, hlavne čo sa týka nášho herného prejavu. Našim chlapcom sme pred zápasom prízvukovali, aby sa snažili po zisku lopty o kombinačnú hru, aby sme čo najdlhšie udržali loptu na svojich kopačkách, čo sa však samozrejme nedá bez ochoty behať a neustálej ponuky do hry. Tento cieľ sa nám po slabšej úvodnej dvadsaťminútovej fáze, šesťdesiat minút podarilo plniť! Hrali sme aktívne, nešetrili sme krokom, dobre sme kombinovali, dostávali sme sa do zakončenia. Musíme skonštatovať, že sme bod nezískali, ale dva body stratili.

Marek Bažík
MFK Ružomberok – FO ŽP U16 1:2 (1:1)

Góly: 2´ Prílepok - 7´ a 52´ Válek Š.

Od začiatku zápasu to nebol atraktívny futbal, plynulosť hry bola prerušovaná našimi častými faulmi, z čoho nás súper ohrozoval najviac. Už v 2. min. sme po zaváhaní brankára inkasovali gól z rohového kopu. Aj keď nás súper nechával hrať v našej obrannej zóne, paradoxne sme najviac hrozili brejkovými situáciami. V 7. min. po individuálnej práci vyrovnával na 1:1 Štefan Válek. Tento stav pretrval do konca prvého polčasu a bohužiaľ aj herný prejav mužstiev. Do druhého polčasu sme nastúpili, po vytýčení základných chýb z 1. polčasu, s dvomi zmenami. Náš herný prejav sa zlepšil, snažili sme sa kombinovať a bojovnosťou nahrádzať nedostatky z čoho vyplynul po krásnej krížnej strele Štefana Váleka gól, ktorým sme sa dostali do vedenia. Tesné vedenie sme dokázali ubrániť až do konca zápasu, najmä vďaka nízkej kvalite súpera a väčšou túžbou po víťazstve. Chlapcom treba poďakovať za predvedený bojovný výkon, a v druhom polčase aj vydarené úseky hry, vďaka ktorých sme ukázali našu kvalitu.