Aktuálne z futbalu

II. liga mužov
Partizán Bardejov – FO ŽP 0:0

ŽK: Staš, Berecký - Kochan, Gerec, Gajdošík. Pred 805 divákmi rozhodovali: Prešinský - Bobko, Súkeníková.
V priebehu zápasu obrany oboch družstiev dominovali nad útočnými snahami, preto si ani jeden tím vyloženú šancu nevytvoril. Až v záverečnej päťminútovke najprv domáci z priameho kopu opečiatkovali brvno Balážovej brány a na druhej strane tutovku po Kochanovej spätnej prihrávke nepremenil Gerec.

Mgr. R. Kupec
FO ŽP U13 – MFK Tatran L. Mikuláš 10:2 (3:2),

Bol to futbal dvoch odlišných polčasov. V prvom nás trápila koncovka, po polčase sa nám už podarilo streliť aj góly, čím sme získali pokoj na kopačkách a aj radosť z hry. Pri zamyslení sa nad príčinou opakujúceho sa scenára dvoch odlišných polčasov vidím problém v tom, že mesiac trénujeme na prírodnej tráve a zápasy hrávame na umelom trávniku, alebo je to len v hlavách hráčov. Za výkon ďakujem všetkým chlapcom, ale zvlášť Ďatkovi, Gajanovi, Choutkovi a Švantnerovi.

Miroslav Medveď
FO ŽP U12 - MFK Tatran L. Mikuláš 2:16 (1:7)

Na Skalici sme so súperom prehrali vysoko 2:16. Chlapci počas prvého polčasu svojou hrou nesklamali, snažili sa o pekné futbalové akcie, nechýbala presná prihrávka a dostatok šancí. Jediný rozdiel pri oboch mužstvách bola kvalita zakončení a hrubé individuálne chyby na našej strane. Hostia svoje šance s prehľadom premenili, naopak našim strelám chýbala razancia a presnosť, kde každá končila presne brankárovi v náručí. Druhý polčas bol kópiou prvého, hostia hrali futbal s chuťou a my sme nepremieňali ani samostatné nájazdy a to nás ubíjalo ešte nižšie.

Patrik Müller
MFK Tatran L. Mikuláš – FO ŽP U15 0:2 (0:1)

Od začiatku sa snažili obidve mužstvá hrať kombinačne. Súper sa dostal do zakončenia strelou z väčšej vzdialenosti a po rohovom kope. Skóre sa nám podarilo otvoriť po peknej strele Vilčekom. Od tohto momentu sme dominovali v strede ihriska, súpera sme nepustili do žiadnej šance. V druhom polčase, po peknej akcii Balca, zvýšil skóre Vozár. Postupne sme si vytvárali jednu šancu za druhou no bez efektu, keď Vilček, Mejri, Babka, Klein svoje šance nevyužili. V tomto zápase sme podali najlepších jarný výkon.

Mário Auxt.
MFK Tatran L. – FO ŽP U14 1:3 (1:0)

V úvode domáci zahrali sériu rohov a po jednom z nich zazvonilo brvno našej brány. Potom prišli naše šance, ktoré Pustaj ani Jagerčík nevyužili. V 16. min. rozohral Tatran z polovice ihriska štandardnú situáciu, stopéri sa zle zabezpečili a Dvorský preloboval brankára Komoru (1:0). Hoci sme boli v prvom polčase herne lepší, chýbal nám rýchlejší prechod do útoku a prekvapivá prihrávka za obranu domácich. Naša hra sa otočila v druhom polčase. V 37. min. našiel kolmou prihrávkou Jagerčík Čiefa a ten pohotovo vyrovnal (1:1), v 39. min. sme akciu zopakovali a vyhrávali 1:2. V 52. min. nádhernou strelou Kochana spoza 16-ky, sme skóre zvýšili na 1:3.

Martin Boháčik
FO ŽP U 17 - AS Trenčín 2:0 (0:0)

Štyri dni po dobre zvládnutom zápase so Žilinou nás čakal ďalší kvalitný súper. Našou malou výhodou bolo, že súper hral v rovnakom rozostavení a podobným štýlom ako Žilinčania a mohli sme sa na to zodpovedne pripraviť. V prvom polčase Trenčín potvrdil svoje kvality, jeho hráči boli aktívni smerom do ofenzívy, dobre kombinovali, variabilne si menili miesta. Naša hra v defenzíve, až na dve výnimky, bola počas celého zápasu dobrá. Chlapci boli koncentrovaní, zdravo agresívni. Musím pochváliť stopérsku dvojicu za dobrú organizáciu hry. Smerom do ofenzívy sme sa zlepšili až po prestávke. Naši hráči sa viac osmelili, začali viac veriť a po dvoch utešených akciách strelili pekné góly.