S RUŽOMBERKOM

Sobota, 24. september 2016, Zelpo aréna Podbrezová
Fortuna liga, 10. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 31. Podio, 48. Kochan, 58. Vajda - 90. Lačný. ŽK: Kostelný, Vajda, Turňa, Kuzma – Kupec, Mareš. Pred 1 845 divákmi rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Žákech.

Stretnutie druhého s tretím priťahovalo pozornosť slovenskej futbalovej verejnosti a už dopredu bolo jasné, že v súboji dvoch vo forme hrajúcich tímov nečaká nikoho nič jednoduché. Podbrezová však veľmi rýchlo prebrala opraty duelu do svojich rúk a pozornou defenzívou, podporovanou dobre zvládnutým prechodom do ofenzívy, posunula Ružomberok na druhú koľaj. V devätnástej minúte mal veľkú príležitosť Bernadina, ktorý usmernil z hranice päťky prudkú, strieľanú prihrávku Kochana, ale brankár Macík ešte dokázal zareagovať. To sa mu však nepodarilo o niekoľko minút neskôr, kedy ho Pablo Podio tak povediac, nachytal na hruškách. Argentínsky tvorca hry rozohral priamy kop z pozície vedľa šestnástky prudko a presne. Lopta nabrala rýchlosť a zapadla nechytateľne k žrdi ružomberskej svätyne (1:0). Druhý polčas začal presne tam, kde úvodný skončil. Ba čo viac, Podbrezová do neho vstúpila geniálne, pretože už po troch minútach hry Šafranko našiel v šestnástke Kochana a ten prudkou ranou, aj za pomoci teču, dostal loptu do siete (2:0). Chvíľu na to vo veľmi dobrej pozícií trafil Breznanik len do obrancu pred sebou, ale Patrik Vajda tretíkrát rozjasal tribúny. Po chybe hosti po priamom kope mal priestoru koľko len chcel a presnou hlavičkou do protipohybu Macíka zvýšil (3:0). V závere sa mohol ešte presadiť najmä Endy Opoku Bernadina, ale ten dve veľké šance nevyužil. Najskôr zblízka napálil Macíka a následne hlavou opečiatkoval brvno. Skóre v závere z protiútoku upravil Miloš Lačný, ale nič to nemení na fakte, že Podbrezová vyhrala a udržala si druhé miesto v tabuľke, s päťbodovým náskokom.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Vajda, Podio – Šafranko (86. Migaľa), Kochan (79. Kuzma), Breznanik (73. Peševski) – Bernadina.

K úspešným strelcom jesene patrí po zápase s Ružomberkom aj Matej Kochan.

K úspešným strelcom jesene patrí po zápase s Ružomberkom aj Matej Kochan. Foto: A. Nociarová

SO ŽILINOU

Sobota, 1. október 2016, Žilina
Fortuna liga, 11. kolo

MŠK Žilina – FO ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)
Góly: 50. Škvarka. ŽK: Mabouka, Otubanjo, Vavro, Díaz - Kostelný, Vajda, Krivák
Pred 3 008 rozhodovali: Hrčka – Somoláni, Bednár.

Posledné stretnutie v prvej tretine súťaže spojilo proti sebe dva prvé celky. Druhá Podbrezová cestovala k prvej Žiline. Duel začal veľmi svižne, hlavne z domácej strany. Kapitán Škvarka si už v druhej minúte nabehol do šance, ale Kuciak skvelým zákrokom vytlačil loptu mimo. Chvíľu na to prestrelil bránu na päťke úplne voľný Káčer. Svoj pokus po zemi z diaľky vyslal Vavro, no nenápadná strela Kuciakovi poriadne zatopila. Dokázal ju ale vyraziť. Prvý náznak šance zo strany hostí prišiel presne po štvrťhodine hry, kedy Breznanik pri strele, po pase Kochana, spadol a nedokázal poriadne zakončiť. Otubanjo odpovedal prudkým projektilom, Kuciak vyrazil. Po nepremenených šanciach domácich prišla dobrá pasáž hostí. Vďaka skvelému exekútorovi priamych kopov Pablovi Podiovi boli hostia blízko niekoľkým gólom. Patrik Vajda tečoval Argentínčanov center k žrdi, kde Volešák zakročil a vyrazil na roh. Práve z neho prišla ešte lepšia možnosť. Znova to bol Vajda a jeho tečované zakončenie z hranice päťky, ktoré sa od brvna odrazilo do náručia brankára MŠK. Kostelného hlavička o pár minút neskôr pripomenula Vajdovu prvú možnosť, avšak opäť pri žrdi zakročil Volešák. Po dobrom brejku sa znova dopredu dostala Žilina, avšak predĺžený center na zadnú tyč, aj keď narobil problémy, gól nepriniesol. Len štvrtý gól v tomto ročníku sme ale inkasovali na začiatku druhého dejstva, kedy po prihrávke sprava trafil presne k žrdi nestrážený Michal Škvarka. Chvíľu po góle sa otvoril priestor Viazankovi, avšak po jeho prihrávke a strele Breznanika dokázal Volešák zasiahnuť. Mabouka mal obrovskú šancu na navýšenie skóre, lenže jeho hlavička z hranici päťky išla do zeme a od nej len do brvna. Neujala sa ani strela Škvarku, ktorý po zrazenom pokuse spoza šestnástky bránu minul len o centimetre, čo následne platilo aj o Káčerovi. Holúbek mieril o niečo presnejšie, ľavý obranca trafil žrď. Žilina pokračovala v tlaku a útočila do preťaženej defenzívy Podbrezovej, ale ďalší gól už nedala. Napriek tomu však "Železiari" zaknihovali prvú tohtosezónnu prehru.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordevič – Vajda, Podio – Viazanko (74. Kuzma), Kochan, Breznanik (62. Šafranko) – Bernadina.
SO SKALICOU

Utorok, 27. september 20106, Skalica
Slovnaft Cup, 4. kolo

MFK Skalica – FO ŽP Šport Podbrezová 0:0 (12:11 na pokutové kopy)
Pred 570 divákmi rozhodovali: Ježík – Roszbeck, Vitko.

V riadnom hracom čase gól v zápase nepadol a v následnom rozstreli zo značky pokutového kopu Skaličania triumfovali 12:11. Futbalisti fortunaligového klubu ŽP Šport Podbrezová neprenikli do osemfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup.

FO ŽP Šport: Kuciak – Magda, Kupčík, Kostelný, Turňa, Migaľa (73´Pančík), Vajda (61´ Kochan), Podio, Kuzma, Peševski (23´Šafranko), Bernadina.

Autor (zdroj): M. Kubove