20.7.2023 10:45:05
Po prvých domácich zápasoch

FO ŽP – MFK Tatran L. Mikuláš 1:0 (1:0)

Druhá futbalová liga pokračovala 22. kolom na podbrezovskom ihrisku, prvým domácim zápasom. Zápas odohral líder tabuľky s posledným tímom z Liptovského Mikuláša. Diváci tak mohli sledovať duel celkov z opačných pólov tabuľky. Priebežne prvý celok potvrdil rolu favorita a súpera zdolal gólom Vaščáka v 36. minúte. Liptovský Mikuláš zostáva s jedenástimi bodmi na poslednej 12. priečke. Nakoľko predposledné Pohronie senzačne remizovalo 1:1 na pôde Prešova, strata Liptákov na miesto znamenajúce istú záchranu narástla na päť bodov.

FO ŽP - FK Pohronie D. Ždaňa 2:1 (1:1)

Domáci začali a už v 2. min. Podio z priameho kopu natiahol Maleca. V 5. min. Orolín hlavou našiel voľného Garaja, ktorý však zakončil len do rúk Hanáka. V 16. min. po Gerecovej akcii strelu J. Pančíka chytil Malec. O 5 minút neskôr zakončil po nedorozumení obrany Adám, ale Hanák bol na svojom mieste. V 28. min. M. Pančík ďalekonosnou strelou vyprášil Malecovi rukavice. V 31. min. M. Pančík uvoľnil Vaščáka, ktorý sa dostal do súboja s málo dôrazným Blahom a špicom prekonal brankára 1:0. Domáci mohli o päť minút zvýšiť Gerecom, ale jeho strelu obrana zablokovala. V závere prvého polčasu hostia zaskočili domácich, keď Adám krížnou strelou po rýchlom protiútoku prekonal Hanáka a vyrovnal (1:1). V 52. min. sa Vaščák dostal v rohu pokutového územia pred Krivjančina, ktorý ho fauloval a rozhodca ukázal na pokutový kop, ktorý Greško premenil. V 60. min. opečiatkoval Kupčík pravú tyčku a v 65. min. sa zaskvel robinsonádou Malec, keď chytil Ležaičovu hlavičku. V 70. min. J. Pančík strelou spoza šestnástky len tesne prestrelil bránku. V 85. min. sa prekľučkoval po pravej strane Snitka, ktorého strele chýbali len centimetre. V závere sa hostia snažili vyrovnať, vytvorili aj mierny tlak, ale domáci už výsledok udržali.

Z prvého jarného zápasu na domácom ihrisku s Tatranom L. Mikuláš objektívom I. Kardhordovej

Autor (zdroj): Mgr. Radoslav Kupec