SO SLOVANOM BRATISLAVA

Nedeľa, 31. júl, Zelpo aréna Podbrezová
Fortuna liga, 3. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (0:0)
Góly: 78. Šafranko, 90. Breznaník. ŽK: Viazanko – Schet. Pred 2 212 divákmi rozhodovali: Vnuk, Hancko a Galo

Prvé televízne stretnutie z Podbrezovej sa začalo šancou Priskina, ktorému loptu pripravil pred odkrytú časť brány Schet, ale maďarský účastník nedávneho šampionátu EURO vo Francúzsku nenamieril presne. Domáci odpovedali rovnako šancou, ale Peševskeho tečovaný center až do brány nespadol, pretože Mucha loptu vytesnil. Na strane domáceho celku bola nebezpečná najmä ľavá strana, odkiaľ podnikal zaujímavé výpady Djordevič. Jeho kolega zo záložnej formácie Peševski zas zvádzal množstvo súbojov s obrancom Pliatsikasom. Do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Aj druhé dejstvo bolo vybičované emóciami. Priskin zaujímavo tesne nad strieľal už po dvoch minútach hry, ale zaujímavejšie to bolo o osem minút neskôr, kedy ten istý hráč trafil tyč. Všetkému ale predchádzal súboj, po ktorom ostal v strede poľa ležať Bernadina, na čo hostia nebrali ohľad. Hneď na to nebezpečne odpovedal Podio tvrdou strelou k žrdi, ktorú Mucha vyrazil a ten sa činil aj pri hlavičke Vajdu. Tú zas vyrazil do žrde. Eufória v Zelpo aréne však nastala v 78. minúte, keď striedajúci Šafranko bol tam, kde mal a síce pred bránou. Ťažil z vynikajúceho centra Podia, len doklepol cez obrancu do prázdnej brány (1:0). Tesne pred koncom sa domáce tribúny tešili ešte raz a svoj návrat do Podbrezovej okorenil gólom Michal Breznanik, ktorý bol na konci kontry štyroch proti jednému (2:0). Podbrezová zažila neuveriteľný nedeľný večer, na ktorý sa bude ešte dlho a s radosťou spomínať.

FO ŽP Šport: Kuciak – Djordjević, Kostelný, Krivák, Turňa – Vajda, Podio – Viazanko, Kuzma (74. Kochan), Peševski (71. Šafranko) – Bernadina (84. Breznanik)