20.7.2023 10:45:00
Dorast proti MFK Košice

FO ŽP U 19 – MFK Košice 4:1 (2:1)
Ivan Dubíny, tréner: Vyšiel nám úvod zápasu, keď v 5. min. po trestnom kope Hrnčiara Dobranský vsietil náš vedúci gól a v 11. min. po prieniku Káčeríka a prudkom centri do päťky si hostia dali vlastný gól (2:0). V 33. minúte prišla chyba zo strany dobre hrajúceho Hrnčiara a súper strelil kontaktný gól. Po druhom polčase Káčerík pripravil góly pre Dobranského v 52. min. i Turlíka v 60. min. V obrane hral až na jednu chybu spoľahlivo Hrnčiar, v strednej formácii výborne pracoval Káčerík a v útoku Dobranský.

MFK Košice – FO ŽP U17 0:2 (0:2)
Marek Bažík, tréner: Odohrali sme najlepší zápas v prebiehajúcej sezóne, avšak stopercentne môžeme byť spokojní len so 60 minútami zápasu. Posledných 20 minút sme prestali hrať aktívne smerom do ofenzívy a zbytočne sme sa stiahli na vlastnú polovicu. V záverečných ťažkých momentoch zápasu nás podržala obranná formácia a brankár Čillík.

MFK Košice – FO ŽP U16 1:1 (1:0)
Jozef Mores, tréner: Vstup sme mali dobrý, v 8. min. po centri zľava sa do zakončenia dostal Lavrík, ktorého strelu kryl domáci brankár. Po chybe našej obrany v 30. minúte, keď odrazená lopta prešla stopérovi popod nohu a domáci hráč sa sám rútil na brankára Hrubca, ten bravúrne samostatný nájazd zneškodnil. Svojou nedôslednosťou sme však brankárom vyrazenú loptu nedokázali odkopnúť a súper následnou krížnou strelou prekonal výborne chytajúceho Hrubca (1:0). Po góle nasledovala v našich radoch neistota, stratili sme kontrolu nad zápasom. V tejto fáze nás podržal opäť Hrubec a svojím dôrazom platil na domácu defenzívu Horváth. Práve on v 75. minúte nebojácne prenikol po ľavej strane do domácej šestnástky a po jeho centri skóroval pohodovo Kulich (1:1).

Autor (zdroj): ŽP Šport