II. liga muži

MFK Dubnica n/V. – FO ŽP 1:1 (1:0)

Góly: 31´ Urban - 58´ Pančík J. ŽK: Bilovský - Szöke, Podio.
Pred 345 divákmi rozhodovali Ihring - Jenčura, Ferenc.

Prvý polčas priniesol niekoľko šancí hostí, ktoré však zmaril výborný brankár Maťašovský. Otvárací gól zápasu padol v 31. minúte, po krídelnej akcii a presnom centri sa hlavou presadil kapitán domácich Urban. Aj úvod druhého polčasu patril domácim, dve veľké šance mal Liener, no skóre sa nemenilo. Vyrovnanie prišlo po úniku Michala Pančíka, jeho akciu dôrazne zakončil brat Juraj. Do konca zápasu sa hral výborný futbal, obe družstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najväčšiu šancu mal v 72. minúte kapitán Podbrezovej Minčič, ale jeho zakončenie reflexívne vyrazil Maťašovký na roh.

Ivan Dubíny

I. liga – starší dorast

FO ŽP U19 - MŠK Žilina 1:2 (1:0)

Góly: 12´ Galo - 71´ Ďungel, 79´ Klačanský.

Odohrali sme dobré ligové stretnutie, i keď za sťažených poveternostných podmienok a s chýbajúcimi 3 zranenými hráčmi. Od začiatku sme hrali aktívne, s vysokým napádaním a vedúcim gólom v 12.min., po úniku Jakubu, Gánovský nastrelil žrď a odrazenú loptu poslal Galo do siete. V 14. min. center JakubuVysočan len tesne minul. Najväčšiu šancu mali hostia v 38. min., snažili sa hrať kombinačne, na 1- 2 dotyky, ale náš pressing bol v 1. polčase účinný. Na začiatku 2. polčasu sa zranil Straka, na jeho miesto sa posunul Blahuta. Zápas sa lámal okolo 60.min., po trestnom kope Jakubu zlyhala pred bránou hostí naša komunikácia a napokon, po úniku Jakubu neprišla prihrávka na voľného Gajana pred prázdnou bránou hostí. Súper nás za tieto šance potrestal dvomi gólmi. Napriek prehre chlapci dali do zápasu všetky sily a len nepremenené príležitosti nás stáli lepší výsledok. Kolektív napreduje a verím, že sa jeho výkonnostný rast potvrdí v ďalších zápasoch. Z jednotlivcov si absolutórium za svoj výkon zaslúžia Pristač, Galo a Gánovský.

Ivan Dubíny

I. liga - mladší dorast

MŠK Žilina –FO ŽP U17 3:2 (2:0)

Góly: 15´ Moďoroši, 18´ Hancko, 47´ Kopičár - 57´ Kimák, 66´ Dekrét.

Nastúpili sme v rozostavení 4-2-3-1 s cieľom - hrať aktívne, nebojácne smerom do ofenzívy. Úvod zápasu nám však vôbec nevyšiel. Už v 9.min.sme prehrávali1:0. Súper preferoval dobre organizovaný pressing na našej polovici, čo nám robilo problém už pri zakladaní hry. Ďalší gól sme dostali po neskorom dostúpení Mozolániho a následnej krížnej strele. Polčasovú prestávku sme využili na ukľudnenie hráčov. V 2.polčase sme v 47.min. inkasovali zo štandardnej situácie. Chlapci však nezložili zbrane, pomohli aj striedajúci hráči. Po rohovom kope Hrnčiara, dotlačil loptu za chrbát brankára Kimák a hráči si začali viac veriť. V 64.min., po faule na Gavláka, nepremenil Dekrét pokutový kop. O dve minúty neskôr dal aj kontaktný gól a v poslednej minúte mal veľkú šancu na vyrovnávajúci gól.

Marek Bažík

MŠK Žilina –FO ŽP U16 4:0 (3:0)

Gól: Štefanec 2, Majštinik, Sokol.

S kvalitným súperom sme odohrali slabý zápas. Všetko, čo sme si povedali ostalo v kabíne a niektorí hráči už išli do zápasu s malou dušičkou a s veľkým rešpektom zo súpera, z čoho pramenili aj chyby, ktoré súper na sto percent potrestal. Na začiatku obidvoch polčasov sme dostali rýchle góly, čo pripisujem nesústredenosti niektorých hráčov. Súper vyhral zaslúžene, aj keď v 2. polčase sme sa dokázali presadiť proti dobrej organizovanej obrane súpera, žiaľ neprinieslo to žiadne góly z našich kopačiek. Ak sa chceme presadiť v silnej konkurencii 1. ligových družstiev, hráči musia odvádzať na ihrisku maximum a to si niektorí neuvedomujú.

Tomáš Kvačkaj

I. liga - starší žiaci

FO ŽPU15 - MŠK Námestovo 2:1 (0:0)

Góly: 39´ Kulich, 69´ Valek - 57´ Ratica.

Od úvodu sme sa snažili súpera zatlačiť do obrany a dať čo najskôr gól. Vytvorili sme si viacero streleckých pokusov, ale až strela Kulicha skončila v bráne hostí. V 2. polčase sme pokračovali v nastavenom tempe, ale v koncovke sa nám nedarilo. Súper sa dostal pred našu bránu dvakrát a z toho po jedinom rohu nám dal gól. Chlapci prejavili chuť po víťazstve a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 69. min. krásnou strelou zariadil víťazstvo Babka. V zápase sme podali jeden z našich najlepších výkonov a zaslúžene sme zvíťazili.

Mário Auxt

FO ŽP U14 - MŠK Námestovo 3:2 (0:0)

Góly: 40´ Kochan, 43´ Kvietok, 61´ Mejri - 39´ a 57´ Farský.

Na umelej tráve na Skalici sme zvíťazili nad súperom z Námestova. Hoci mali hostia o dvoch hráčov menej v poli, nebola to jednoznačná záležitosť pre nás. Počas celého zápasu sa hralo na polovici hostí, no v našej útočnej zóne chýbala myšlienka a finálna prihrávka, či individuálny prienik. V 2. polčase nás v 39. min. zaskočil gól Farského z priameho kopu (0:1), no podarilo sa nám otriasť a v priebehu 40. a 43. min., zásluhou Kochana a Kvietka, sme šli do vedenia (2:1). V 57. min., po priamom kope kapitána Farského, bolo vyrovnané (2:2). Na konečných 3:2 v náš prospech upravil strelou z hranice 16-ky Mejri. V zápase sme sa herne vytrápili, môžeme byť spokojní len z výsledkom.

Martin Boháčik

I. liga - mladší žiaci U15

MŠK Námestovo –FO ŽP U12 8:5 (4:2)

Góly za ŽP: Brozman 2, Slušniak, Čilík, Gajan.

Súperovi sme v konečnom účtovaní podľahli 5:8. Priebeh zápasu bol o malom počte vyložených gólových šancí a preto sa zrodil zatiaľ náš najchudobnejší gólový výsledok. Domáci hrali jednoduchý futbal, postavený na kvalitnej defenzíve a individualitách v útočnej fáze. Herný prejav tímu splnil moje očakávania a je pozitívne, že sme sa snažilio dobrý futbal, aj keď sa nám nedarilo. Naopak tento zápas nám nevyšiel v útočnej fáze, trápili sme sa, prevládalo sebectvo, zbytočné pretláčanie sa a slabý dôraz v zakončení. Z každého zápasu sa treba poučiť a dúfam, že budeme spoločne naďalej usilovne pracovať na zlepšení každej hernej činnosti.