Futbal Muži A

Sobota, 10. september 2016, Prešov
Fortuna liga, 8. kolo

1.FC Tatran Prešov – FO ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:2)
Góly: 22. Bernadina, 40. Podio. ŽK: Jacko, Petko. Pred 1 418 divákmi rozhodovali:
Kráľovič - Brendza, Súkeníková.

Veľmi opatrný začiatok stretnutia nesľuboval ofenzívne divadlo, ale to sa v zápase najhoršej ofenzívy s najlepšou defenzívou ani nepredpokladalo. Už z prvej nebezpečnej situácie, na jednej aj druhej strane, padol gól. Po presnom centri Viazanka od postrannej čiary sa na päťke najlepšie zorientoval Bernadina a hlavou rozvlnil sieť (0:1). Ozval sa však aj Prešov a to v 33. minúte, kedy sa sprava dostal až pred Kuciaka. Strela zoči-voči gólmanovi "Železiarov" mohla skončiť v bráne, no skúsený harcovník predviedol naozaj skvostný zákrok. Podbrezová tak trestala. Po tvrdej rane Viazanka to ešte nebolo, ale päť minút pred koncom prvého dejstva sa z priameho kopu zakončením k žrdi presadil Pablo Podio (0:2). Druhý polčas začal nebezpečnou situáciou pred Kuciakom, ale strela z hranice päťky išla mimo bránu. Podbrezová až do konca dokázala kontrolovať priebeh hry. Síce sa nedostávala do vyložených šancí, ale nepúšťala do nich ani súpera. Brankár hostí Martin Kuciak bol prakticky bez roboty a veľa jej nemal ani jeho náprotivok Talian. Účel však svätí prostriedky a tak Podbrezová ostáva aj naďalej nezdolaná. Z východu republiky si vezie ďalšie tri veľmi dôležité body, ktorými si upevňuje druhú priečku v tabuľke.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Vajda, Podio – Breznaník (72. Šafranko), Kochan, Viazanko (82. Migaľa) – Bernadina (87. Peševski).

Na plnom bodovom zisku z Prešova sa podieľali strelci Bernadina (zľava) a Podio (sprava). Ilustračné foto: I. Kardhordová

Autor (zdroj): M. Kubove