20.7.2023 10:44:49
Medaily v úvode biatlonovej sezóny

V Osrblí odštartovali biatlonovú sezónu úvodnými pretekmi mládežníci. V národnom biatlonovom centre v Osrblí sa predstavilo takmer dvesto pretekárov z celého Slovenska a Maďarska.
Naši „železiari“, členovia Biatlonového oddielu ŽP Šport, a.s., Podbrezová a žiaci Súkromného gymnázia ŽP súťažili v kategórii dorastu 18-19 ročných už od piatku, a to v dvoch rýchlostných pretekoch (piatok, sobota) a v pretekoch s hromadným štartom v nedeľu z dôvodu nominácie na Zimné olympijské hry mládeže (ZOHM). V rámci nominácie sa najviac darilo Karin Kazárovej, ktorá bola po piatku na 2.mieste (streľba 1,1), v sobotu na 3.mieste (streľba 1,1). V nedeľu po sústredenej príprave si omylom vybrala na štart neservisované lyže, keď po dvoch streľbách (1,2) nemohla držať vysoké bežecké tempo s pretekárkami, preteky nedokončila. Naši „postaršení“ dorastenci (z kategórie 16-17roční do vyššej kategórie dorastu 18-19 ročných) v rámci troch nominačných dní skončili na 3. až 6. mieste. Lukáš Ottinger veľmi talentovaný pretekár nepotvrdil v nominačných pretekoch streleckú, ani bežeckú formu. Potešil Tomáš Sklenárik svojim vynikajúcim bežeckým výkonom, keď si v rámci nominácie udržiaval 3.-5. pozíciu. Rozhodnutím trénersko-metodickej komisie Slovenského zväzu biatlonu bola nominácia na ZOHM možná len umiestnením do 2. miesta, keď na účasť sa brali dva najlepšie výsledky (z troch víkendových pretekov) podľa Kašper bodovania (3/2). Nominovať sa mohli len dve dievčatá a dvaja chlapci.
Ostatní naši pretekári súťažili v rámci 2. kola Viessmann pohára. Z našich dvojičiek Remeňových sa vo svojej premiére v kategórii dorasteniek 16-17 ročných darilo najlepšie Márii, ktorá zvíťazila v rýchlostných pretekoch po streľbe (2,1). Sestra Zuzana po štyroch nepresných výstreloch, ale dobrom behu, skončila tretia. Dvojičkám sa darilo aj v pretekoch s hromadným štartom, kde Zuzana obsadila striebornú priečku a na bronzovú sa postavila Mária. Dve štvrté – zemiakové umiestnenia v rýchlostných pretekoch a pretekoch s hromadným štartom si vybojoval Peter Seifert (absolvent SG ŽP) v kategórii mužov 22-39 ročných, keď od bronzovej priečky ho delili sekundy.

Autor (zdroj): Andrea Kazárová