20.7.2023 10:45:10
Aktuálne z futbalu

II. liga muži

FO ŽP - MFK Dubnica n/Váhom 0:1 (0:0)

Góly: 51´ Šmahajčík. ŽK: 55´ Dolinajec, 80´ a 90´ Maťašovský, 81´ Svorada (Dubnica). ČK: 90´ Maťašovský. Zápas pred 320 divákmi rozhodovali Hracho - Brendza, Roszbeck.
Hostia začali od úvodu aktívne a už v 4. min. Dolinajec opečiatkoval Balážovú tyčku. Domáci odpovedali o minútu neskôr Podiom, ktorého lob Maťašovský vytlačil na roh. V 8. min. opäť zakončoval neúspešne aktívny Dolinajec. V 13. min. sa po peknej útočnej akcii dostal k zakončeniu Pančík, ktorého strela letela tesne ponad. Domáci postupne preberali taktovku hry, ale strely Harvilka, Laksíka a Pančíka skončili buď na bránkarovi Maťašovskom, alebo tesne vedľa bránky. V 31. min. Harvilko ideálne uvoľnil Laksíka, ktorý zakončil len do brvna. V závere polčasu sa osmelili aj hostia, ale šancu Šmahajčíka dobrým vybehnutím zlikvidoval Baláž. V druhom polčase si domáci vytvorili šancu Čekovským, jeho strela skončila v náručí Maťašovského. Následný protiútok premenili hostia na gól, keď sa ideálne uvoľnil Vaško a jeho strelu Baláž len vyrazil na voľného Šmahajčíka, pre ktorého už nebol problém skórovať do prázdnej brány. Domáci sa snažili o vyrovnávajúci gól, ale ani Čekovskému ani Podiovi sa to nepodarilo. Hosťom sa vydaril rýchly protiútok v 73. min., no Dolinajec zakončil len do Baláža. V 81. min. fauloval brankár Maťašovský Tubonemiho, no Pančík nepremenil pokutový kop. V závere zápasu ešte mohol znížiť hlavou Podio, ale mieril len vedľa brány. V nadstavenom čase dostal ešte brankár hostí za zdržovanie druhú žltú kartu, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

R. Kupec

I. liga - dorast

ŽP Šport U19 - FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly: 43´ Lorinczi, 56´ Rapavý.
V stretnutí s vlaňajším majstrom SR sme videli len priemerný ligový výkon. Na našich hráčoch bolo vidno únavu po utorňajšom zápase, odohrali ho na ťažkom blatistom teréne, kým súper v týždni oddychoval. V prvých 45 minútach sa hra väčšinou odvíjala medzi 16-kami. Pred koncom polčasu sme inkasovali po spornej situácii, keď hosťujúci hráč evidentne prihral rukou svojmu spoluhráčovi a ten lobom prekonal brankára Peťka. V druhom polčase vyšla hosťom najkrajšia akcia zápasu a zvýšili svoje vedenie na dvojgólové. My sme sa potom snažili ešte niečo so zápasom urobiť, ale svoje šance sme nepremenili, keď hlavne Očenášova - po trestnom kope Dického, volala po góle. Náš tlak bol posledných 20 minút veľký, ale neefektívny a z víťazstva sa tešil súper.

Ivan Dubíny, tréner
ŽP Šport U17 - FC Spartak Trnava 1:2 (0:0)

Góly: 68´ Svitek - 66´ Herceg, 73´ Ocelka.
Po dobrom výkone so Spišskou Novou Vsou sme nastúpili s cieľom pokračovať v kvalitných jarných výkonoch herne, aj výsledkovo. Podarilo sa nám to len sčasti - výkonom niektorých hráčov. Na pohybe hráčov bolo aj v našom tíme vidieť únavu po utorkovom zápase. Cítiť to bolo hlavne v závere, keď sme chceli ešte otočiť skóre. Snaha hráčom nechýbala, ale sily im už viditeľne dochádzali. Myslím, že napriek prehre podali dobrý výkon a odohrali pohľadný zápas, vďaka výkonu oboch družstiev.

Július Szöke, tréner

Il. liga - dorast

FO ŽP Šport U18 - MFK Vranov nad Topľou 4:1 (2:0)

Góly: 10´ Bodnár, 41´ a 90´ Petrusz, 50´ Pšida - 65´ Soták.
Od začiatku sme si dali za cieľ hrať kombinačný a rýchly futbal a dať čo najskôr vedúci gól. Snažili sme sa to splniť, ale robili sme nevynútené chyby, z čoho súper hrozil brejkami. V 9. minúte ukľudnil situáciu gólom po rohu a odrazenej lopty od tyčky Bodnár 1:0. Hru sme mali pod kontrolou, no chýbala presná finálna prihrávka a presadenie sa (1 vs. 1). V 41. minúte prišla krásna akcia Urbánika s Petrusom, keď po dvoch narážačkách Petrusz skóroval po zemi popri brankárovi 2:0. V priebehu polčasu sme pristúpili k trom zmenám s cieľom - viac útočiť. Zámer nevyšiel, striedajúci hráči sa nedostali do zápasu. V 50. minúte po priamom kope Petrusza brankár neudržal loptu a dobiehajúci Varga vybojoval loptu pre Pšídu, ktorý skóroval do prázdnej brány 3:0. Potom prišla nevýrazná hra na obidvoch stranách a po hrubej chybe Petrusza, Soták znížil na 3:1. Súper začal hrať a bojovať, ale vďaka pozornej hre obrany sme ich do žiadnej vážnej šance nepustili. Zápas uzavrel po prihrávke Vargu peknou strelou k tyči a korunoval svoj dobrý výkon Petrusz 4:1. Výsledok potešil, hra niektorých tiež, ale stále ostáva tvrdo pracovať na detailoch.
Tomáš Kvačkaj, tréner

ŽP Šport U16 - MFK Vranov nad Topľou 5:0 (2:0)

Góly: 8´ Petrík, 25´ a 66´ Švéda, 59´ Dekrét, 71´ Janok.
Do zápasu sme vstúpili aktívne a chceli sme čím skôr streliť gól. Zámer nám vyšiel a už v 6. min. sme strelili úvodný gól. Hornyákovu kolmú prihrávku predlžil Gavlák, Petrík obstrelil brankára a otvoril skóre zápasu. Pokračovali sme v aktívnej hre a výsledkom boli 3 nastrelené tyče hosťujúceho brankára. V 24. min. po rohu odcentroval Hornyák a Švéda hlavou upravil na 2:0. V 26. min. sme predviedli peknú kolmú akciu z vlastnej polovice na tri dotyky, po osi Mozolányi, Dekrét, Švéda, no posledne menovaný prestrelil bránu hostí. Aj druhý polčas sme začali aktívne a hneď v 41. min. trafil Hornyák hlavou po rohovom kope brvno. Naša aktívna a kombinačná hra nám vychádzala, vytvorili sme si dosť šancí, ktoré sme však nepremenili. V 58. min. Švédovu spätnú prihrávku premenil na tretí gól Dekrét. V 65. min. si spoluprácu vymenili, Dekrét vysunul Švédu a ten zvnútra šestnástky prestrelil brankára na 4:0. V 69. min. založil útok dlhým výkopom brankár Szarowski, Janok prešprintoval obranu súpera a uzavrel skóre zápasu na 5:0. Za výkon hlavne v druhom polčase musím chlapcov pochváliť, dobre sme kombinovali a otvárali útočnú fázu. Vyskytli sa však aj nedostatky, na odstránení ktorých musíme ešte popracovať. Čaká nás ďalší anglický týždeň a sám som zvedavý, ako sa s ním chlapci vysporiadajú.
Marcel Turňa, tréner

I. liga - starší žiaci

ŽP Šport U15 - Lokomotíva Zvolen 1:0 (1:0)

Gól: 25´ Gemzický.
Nastúpili sme v domácom prostredí, na kvalitnom teréne proti súperovi, ktorý potreboval bodovať a od začiatku tomu podriadil všetko. Jeho hra bola založená na zabezpečenej agresívnej obrane, jednoduchom prechode do rýchleho protiútoku. S týmto spôsobom boja sme sa od začiatku dosť trápili, i keď sme súpera počas celého stretnutia do vážnejšej situácie, z ktorej by ohrozili našu bránu, nepustili. Našou hrou v strede poľa sme si zbytočne komplikovali prechod do súperovej obrannej zóny, a keď sme sa tam aj dostali, tak aj finálna fáza našich ofenzívnych hráčov po strádala vyššiu dávku sebavedomia, odvahy a pohotovosti, aby mohli byť pred hosťujúcim brankárom úspešní. Spomedzi našich hráčov dominoval Gemzický, ktorý svojím jediným gólom rozhodol o spravodlivom a vydretom víťazstve.

Jozef Prečuch, tréner
ŽP Šport U14 - Lokomotíva Zvolen 9:0 (3:0)

Góly: Nemec 3, Vinarčík 3, Bauko, Balco, Klein.
V 22. kole sme nastúpili na kvalitne pripravenom ihrisku vo Valaskej proti hráčom zo Zvolena a zvíťazili sme vysoko 9:0. Počas celého zápasu sme mali jednoznačnú hernú prevahu, čo sa odzrkadlilo aj na skóre zápasu. V prvom polčase sa presadil Vinarčík po centri Gordana v 10. min., Nemec v 13. min. po dorážke, a Bauko v 33. min. po individuálnom prieniku. V druhom polčase sme pridali po pekných akciách ďalšie góly, najprv dokonalým lobom v 38. min. Balco zvýšil na 4:0, v 40. min. po akcii Turňu, Nemca a Vinarčíka, posledne menovaný uspel strelou do prázdnej brány (5:0), v 52. min. to bola premenená Kleinova strela zo 16-ky (6:0), v 55. min. po samostatnom nájazde Vinarčíka skóre bolo 7:0, v 58. min. strela Nemca z rohu päťky (8:0) a na konečných 9:0 upravil po individuálnej akcií opäť Nemec.