20.7.2023 10:45:07
Aktuálne z futbalu

II. liga muži

FO ŽP - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Góly: 15´ Podio, 51´ Kochan, 75´ Michal Pančík.ŽK: 48´ Vaščák - 26´ Katona, 28´ Lipták. ČK: 11´ Talian (Prešov). Pred 1330 divákmi rozhodovali Prešinský - Roszbeck, Borsányi.

Zápas popredných tímov tabuľky ovplyvnila situácia v 11. minúte, keď obrane hostí unikol Podio a brankár Talian, po faule na tohto hráča v 16-ke, uvidel červenú kartu. Penaltu bezpečne premenil faulovaný hráč. Hostia sa nestiahli do obrany, ale aktívne útočili aj v početnom oslabení. Najväčšiu šancu zmaril Katonovi brankár Hanák. Pred koncom polčasu tesne prestrelil branú Prešova Kupčík, ktorý„zakončoval“ po rohovom kope. Druhý gól zápasu zaznamenal Kochan v 51. minúte, ktorý sa dostal po rohovom kope k odrazenej lopte a technicky „obstrelil“ brankára hostí. Na 3:0 pre domácich zvýšil Michal Pančík, ktorému z pravej strany ideálne naservíroval loptu brat Juraj.

Tomáš Kvačkaj

IV. liga – juniori

FO ŽP juniori - FTC Fiľakovo 1:0 (0:0)

Gól: 50´ Mózer. Rozhodovali : Parobek - Kúchen, Verkin.

I. liga - dorast

FC Spartak Trnava - FO ŽP U19 0:2 (0:1)

Góly: 21´a 83´ Dobranský.

Na zápas v Trnave sme nastúpili po dlhšom čase v kompletnej zostave a po vysokom víťazstve s Nitrou sme chceli potvrdiť stúpajúcu formu. Od začiatku chlapci na mokrom, ale výbornom teréne dobre kombinovali, lopty získavali vysokým pressingom a snažili sa aj o častú streľbu. Domáci mali niekoľko štandardných situácií, ale naša obrana na čele s brankárom Babiakom pracovala spoľahlivo. V 21. minúte podbehol domáci obranca vysokú loptu a Dobranský šikovne preloboval vybiehajúceho brankára. Od tejto chvíle nám stúplo sebavedomie ešte viac a naša hra bola výborná. Na začiatku druhého polčasu sme sa zbytočne stiahli na našu polovicu a tak mali domáci optickú prevahu. Po pokynoch z lavičky sme sa vrátili k hre z I. polčasu a odmena prišla v 83. minúte, keď Dobranský vyhral súboj s domácim obrancom a povedľa vybiehajúceho brankára strelil náš druhý gól. V závere mali domáci príležitosti po štandardných situáciách, ale chlapci všetko k spokojnosti vyriešili. V zápase nás chlapci výkonom veľmi potešili a okrem troch bodov bola aj herná stránka na veľmi dobrej úrovni. Celý kolektív si zaslúži veľkú pochvalu. Od brankára Babiaka, až po strelca dvoch gólov Dobranského. Hráči dali do zápasu všetky svoje sily a výsledok sa zákonite dostavil.

Ivan Dubíny

FO ŽP U17 - FC Spartak Trnava 3:1 (2:0)

Góly: 20´ Badinka, 29´ Vresilovič, 68´ Dekrét - 50´ Bindics.

Za pekného jesenného počasia sme mohli vidieť kvalitné stretnutie. Naši hráči vstúpili do zápasu veľmi koncentrovane a disciplinovane. Dobre sme sa pohybovali, hrali sme agresívne, súperovým hráčom sme nedali dostatok priestoru na manévrovanie s loptou. V útočnej fáze sme sa snažili o kombinačnú hru, od obrannej štvorice sme vyžadovali konštruktívne zakladanie útoku aj za cenu rizika, čo sa nám -až na malé výnimky - celkom darilo. Hlavne v prvom polčase môžeme povedať, že náš výkon bol jeden z najlepších v tejto sezóne. V druhom polčase sme mali slabšiu dvadsaťminútovú fázu, v ktorej nás aj súper potrestal gólom. Znervózneli sme a začali sme sa báť o výsledok, ale postupne sme sa "vrátili" do zápasu, strelili sme dôležitý - upokojujúci gól na 3:1 a zaslúžene zvíťazili.
Marek Bažík

FO ŽP U16 - FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Góly: 67´ Jozef Válek.

Za dobrého počasia sa hral behavý futbal. Súper mal prvý polčas navrch. Dobre kombinoval, napádal nás pri rozohrávke a získaval lopty v strede ihriska a vytváral si nebezpečné situácie pred našou šestnástkou. Našťastie naša obrana hrala organizovane a aj po dobrých zákrokoch brankára sme neinkasovali. Druhý polčas sme zlepšili pohyb, vzadu sme hrali jednoducho a súpera sme napádali hneď pri rozohrávke a nedovolili sme mu kombinovať a rozvíjať nebezpečné útoky. Naša snaha hrať agresívne a bojovne vyvrcholila v 67.minúte, keď po prihrávke za obranu nekompromisne ponad brankára skóroval Jozef Válek. V závere nás súper zatlačil, no jeho nepresné zakončenie a dôraz našich obrancov im nedovolil skórovať. Konečne sme zažili pocit víťazstva a chlapci si mohli po zápase schuti zakričať. Verím, že keď aj v nasledujúcich zápasoch zo seba odovzdajú na ihrisku všetko, tak budú môcť aj naďalej zažívať ten krásny pocit víťazstva.

I. liga - starší žiaci

MŠK Fomat Martin –FO ŽP U15 1: 1 (1:1)

Góly: 31´ Jurášek - 20´ Vilček.

MŠK Fomat Martin –FO ŽP U14 0:0

V desiatom kole sme nastúpili na umelej tráve v Martine, kde sme remizovali 0:0.
V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. Domácich podržal pri strelách Čiefa, brankár Gronka. V druhom polčase sa hra vyrovnala, do vyloženej šance sme sa už nedostali. Domáci v závere stretnutia hrozili po štandardných situáciách, ktoré naša obrana a brankár Komora vyriešili.

Martin Boháčik

I. liga - mladší žiaci

FO ŽP U13 - MŠK Fomat Martin 14:1 (8:1)

Góly za ŽP: Ďatko 4, Auxt 3, Klement 2, Greguš, Švantner, Kováčik, Levík, Loderer.

FO ŽP U12 - MŠK Fomat Martin 10:4 (6:2)

Góly za ŽP : Brozman 4, Michelčík 2, Čilík 2, Demeter, Ťažký.

Druhý domáci zápas v rade sme odohrali proti Fomatu Martin a zvíťazili 10:4. Bohužiaľ, nenadviazali sme na dobré výkony z predchádzajúcich zápasov a odohrali sme zatiaľ najhorší zápas pod mojim vedením. Chýbala miu chlapcov väčšia bojovnosť, nasadenie, zápal pre hru a pohyb, bez ktorého sa futbal hrať nedá. Niektorí hráči odohrali tento zápas "z povinnosti", čo ma mrzí a dúfam, že do ďalších zápasov nastúpia s väčšou chuťou, odhodlaním a zahrajú zápas, ktorý by mal byť pre nich vrcholom tréningového úsilia. Potešili ma individuálne výkony Gajana, ktorý napriek tomu, že neskóroval odohral zápas s chuťou, Kováčika a Macuľu, ktorý nás počas celého zápasu držal fantastickými zákrokmi a môžem ho označiť za najlepšieho hráča.