S TRNAVOU

Piatok, 13. máj 2016, ZELPO ARÉNA Podbrezová
Fortuna liga, 32. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 3:0 (1:0)
Góly: 16´ a 54´ Vajda, 85´ Rendla. Pred 1 689 divákmi rozhodovali: Somoláni – Chládek, Barenčík.

Celý zápas poznačilo daždivé počasie, ktoré výrazne znepríjemňovalo všetkým aktérom podmienky na hracej ploche. Od začiatku ale bolo jasné, že domáci naskočili do duelu s Trnavou veľmi odhodlane, chceli si zlepšiť bodové konto a udržať ôsme miesto v ligovej tabuľke. Peševski v desiatej minúte ešte sám pred gólmanom nedal, ale už v šestnástej minúte už na center Podia z priameho kopu, zle vybehol mladý brankár Jakubech a Patrik Vajda bez problémov dorazil do prázdnej brány (1:0). Odpoveď hostí prišla z priameho kopu, lenže Róbert Jež nechal vyniknúť fantastickým zákrokom brankára Martina Kuciaka. V 33. minúte musel pre zranenie opustiť zápas Lazar Djordevič a nahradil ho mladý Daniel Magda, pre ktorého to bol prvý poriadny štart, keďže nedávno nastúpil len na pár sekúnd. Do vedenia 2:0 sa Podbrezová dostala v 54. minúte a presadil sa opäť Patrik Vajda. Tentoraz po centri z rohu, ktorý vrátil Viazanko do šestnástky a po predĺženej lopte sa záložník ocitol pred Jakubechom. Mladého brankára prestrelil a pridal druhý gól duelu (2:0). Trnava síce mala loptu častejšie na kopačkách, ale do šancí sa nedostávala, o čo sa opäť postarala perfektne pracujúca defenzíva "železiarov" a preto tri body ostávajú na Horehroní. Na cestu dokonca pribalil ešte jeden presný zásah Andrej Rendla, ktorý zužitkoval výbornú prihrávku Viazanka, nabehol si do šestnástky a okolo Jakubecha rozvlnil sieť.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič (33. Magda) – Podio (86. Lipčák), Vajda – Viazanko, Peševski, Šafranko – Rendla.

"Po výkone s týmto rezultátom vládne na našej strane spokojnosť. Výkon bol zrkadlom jari, v ktorej sme urobili pokrok a stúpali nahor. Dôležité bolo, že sme vygradovali formu.
Marek Fabuľa, tréner

Andrej Rendla spečatil jednoznačné víťazstvo Podbrezovej nad Spartakom Trnava rozdielom triedy. Foto: A. Nociarová

Autor (zdroj): M. Kubove