S MICHALOVCAMI

Sobota, 13. august 2016, Zelpo aréna Podbrezová
Fortuna liga, 5. kolo

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Góly: 77. Krivák. ŽK: Breznanik, Kochan - Škutka, Peréz, De Marco, Šimčák. Pred 1575 divákmi rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Štrbo.

Po štyroch veľmi dobrých výsledkoch z prvých štyroch kôl kázala Podbrezovej povinnosť doma tieto výkony proti Michalovciam aj potvrdiť. Dopredu bolo jasné, že to nebude nič jednoduché, čo sa aj potvrdilo, nakoľko aj východoslovenský tím si chcel odviesť tri body. Už v 11. minúte sa bývalý útočník Podbrezovej Dávid Škutka dostal k hlavičkovému zakončeniu a trafil brvno. Domáci hrozili najmä zo štandardných situácií, ktoré rozohrával zväčša Pablo Podio. Nebezpečne strieľal aj Miroslav Viazanko, no tesne nad a tak sa do kabín išlo za bezgólovej remízy. Po úvodných minútach druhého dejstva domáci zamkli svojho protivníka a vytvárala si zväčša pološance. Napríklad Patrik Vajda a jeho hlavička zo 62. minúty mali gólové parametre. Macej však udržal loptu pred čiarou. Striedajúci Breznanik pálil z diaľky veľmi tesne brány o šesť minút neskôr. Tlak domácich vygradoval v 77. minúte, kedy najskôr Breznanik po rohu súperov neprepálil, ale následný center poslal na hlavu Jána Kriváka a ten poslal loptu za Maceja (1:0). Poistka mohla prísť v 85. minúte, kedy Turňa tvrdou ranou prevetral rukavice brankára hostí, ale ešte väčšiu možnosť mal Kochan z dorážky. Mieril to nahor, avšak jeden z obrancov Michaloviec vložil do zakončenia pred bránkovou čiarou hlavu. Domáci si napriek tomu záver postrážili a tretíkrát si v tejto sezóny pripísali tri body.

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Vajda, Podio – Viazanko, Kuzma (46. Kochan), Peševski (46. Šafranko) – Bernadina (64. Breznanik).

Víťazstvo domácim zabezpečil jediným gólom zápasu Ján Krivák. Foto: A.

Autorom klubovej hymny je český hudobný skladateľ Ondřej Soukup (v strede), ktorému v prestávke zápasu s Michalovcami dres Futbalového oddielu ŽP Šport odovzdali: Ing. Július Kriváň, predseda Predstavenstva ŽP Šport a.s. a prezident futbalového klubu (zľava) a Ing. Jozef Marčok, riaditeľ ŽP Šport, a.s. (sprava). Foto: A. Nociarová

Autor (zdroj): ŽP Šport