20.7.2023 12:47:18
DEŇ ZDRAVIA V ŽELEZIARŇACH


V priebehu troch dní sa v našej akciovej spoločnosti uskutočnil „Deň pre vaše zdravie“, organizátorom ktorého bola Všeobecná zdravotná poisťovňa. V zasadačkách oceliarne (18. septembra), ťahárne rúr (19. septembra) a valcovne bezšvíkových rúr (20. septembra) využili ponuku a bezplatne získali dôležité informácie tí, ktorým nie je ľahostajný ich zdravotný stav. Podrobili sa meraniu tlaku, obsahu tuku v organizme, vypočítaný im bol index telesnej hmotnosti (BMI) a v závere testov boli oboznámení s komplexnou analýzou svojho tela (odhad biologického veku, stanovenie bazálneho metabolizmu, atď.). O tom, že akcia vzbudila záujem našich spolupracovníkov hovoril ich počet a my sme medzi prvými účastníkmi hľadali odpoveď na otázku:

Ste spokojný s výsledkami testov?


Július KOŠTIAĽ, Tcú
-O zdravie sa starám, veľa času trávim na čerstvom vzduchu v záhradke, ale aj tak som bol zvedavý, ako na tom som. Podľa testov mám krvný tlak v norme, celkový stav zodpovedá môjmu veku a som spokojný aj s ostatným zhodnotením. Budem však musieť zvýšiť pitný režim.

Bc. Lucia KUPCOVÁ, ŽP Informatika, s.r.o.
-Vzhľadom na vek mi všeobecný lekár zatiaľ nerobí takéto kompletnejšie vyšetrenie a tak som sa rozhodla prísť na deň zdravia do železiarní. Moje výsledky ma upozorňujú na nedostatok minerálnych látok v organizme, budem musieť konzumovať viac zeleniny, piť minerálne vody a možno pribudnú aj ďalšie doplnky k výžive.

Zuzana KARAKOVÁ, odbor riadenia kvality
-Prišla som v rámci prevencie, vyskúšať aj takéto testovanie. Vždy mám predsavzatie – zhodiť nejaké to kilo, no bohužiaľ – nedá sa to pre pracovnú ale aj školskú vyťaženosť. Z testov však vyplýva, že mám všetky ukazovatele v norme, aj spaľovanie tukov je dobré, len vraj rýchlo vyhladnem a v tom je problém. Musím pritvrdiť a trochu schudnúť.

Martin POLIAČIK, Tcú

-Nakoľko som sa ešte nezúčastnil takejto akcie, rozhodol som sa to vyskúšať. Životný štýl meniť nemusím, stravovať sa budem tak ako doposiaľ, testy potvrdili, že vekom som trochu pribral. Inak všetko je v norme, tlak, minerály i spaľovanie tukov. Možno od dnes vypijem menej piva, aby tá váha klesla.


Jozef KOVÁČIK, Tcú
-Zdravotne sa cítime celkom dobre, čo potvrdili aj dnešné výsledky. Zodpovedajú môjmu veku, treba však viac prijímať tekutiny. Ja osobne chodím často do prírody, zdravo sa stravujem, takže len jedno predsavzatie – denne dbať na to, aby som vypil 2 – 3 litre tekutín.

František ŠUCHÁŇ, Tcú -Chcel som vedieť, ako som na tom so zdravím. Výsledky som nemal zlé, testy sú v norme. Zvýšenie bolo len v hmotnosti, to budem musieť napraviť. Nemôžem povedať, že by mi chýbal pohyb, skôr sa rád najem, takže ešte viac pohybu alebo menej stravy. Keď človek chce byť zdravý, musí pre to niečo urobiť a ja rád bicyklujem, čo mi pomôže zredukovať kilá.

Foto: I. Kardhordová
Autor (zdroj): Viera Kúkolová