20.7.2023 10:28:12
TÁLE a.s. - Začali sa rekondičné pobytyNapĺňajú sa vaše predstavy o pobyte?

V akciovej spoločnosti Tále jedna sezóna strieda druhú. Lyžiari majú zimu za sebou, golfové ihrisko GRAY BEAR ožíva a k milovníkom tohto športu sa pridávajú zamestnanci našej firmy, pre ktorých sú Tále už tretí rok miestom k načerpaniu novej energie. V prekrásnom prostredí Nízkych Tatier tohtoročné rekondičné pobyty absolvuje okolo 380 zamestnancov z rizikových pracovísk akciových spoločností Železiarne Podbrezová a Žiaromat Kalinovo.

V prvom turnuse nastúpili deviati zo železiarní na pobyt od 27. marca do 10. apríla a päť dní tu prežijú desiati účastníci druhého turnusu. V deň našej návštevy už v ranných hodinách slnečné lúče vylákali na okolité turistické chodníčky tých, ktorí mali poobede absolvovať procedúry v kúpeľoch v Brusne. Účastníci kratšieho pobytu v hoteli Stupka mali po prvej procedúre – parafínových zábaloch, čakalo ich cvičenie v bazéne, voľné plávanie, elektroliečba, perličkový kúpeľ, reflexná a klasická masáž, sauny... Nakoľko sa prevažná väčšina z nich dostala na rekondičný pobyt z dôvodu pracovného rizika, ktorým je hluk, najviac zavážila skutočnosť, že sa ocitli v lone prebúdzajúcej sa jarnej prírody a ozónoterapia sa pre nich stala jedným z najdôležitejších relaxov. Spokojnosť prevládala aj s ubytovaním a stravovaním, ochotou a prístupom personálnu wellnes centra, či hotelou Stupka a Golf.

Anna BERČÍKOVÁ, ťaháreň rúr
- Pre mňa je všetko nové, som na prvom rekondičnom pobyte a hoci sme tu len krátko, už som absolvovala niektoré z procedúr a zatiaľ som veľmi spokojná. Aký účinok budú mať, to sa prejaví možno až doma, no podstatným je to ticho a prekrásna príroda naokolo.

Juraj KUTLIAK, valcovňa bezšvíkových rúr
- Som presvedčený, že celý rehabilitačný program smeruje k tomu, aby nám pomohol načerpať nové sily v takomto ideálnom prostredí. Je tu pekne, odreagujeme sa od všetkého a oddýchneme si.

Štefan Kormőczi, ťaháreň rúr
- Veľmi dávno som podobný pobyt absolvoval v Brusne a verím, že aj tento na Táľoch splní svoj účel. Mám rád vodné procedúry – ako cvičenie a plávanie v bazéne, teším sa už na masáže. Sami sa presviedčame, že všetko smeruje k tomu aby sme si dobre oddýchli a načerpali nové sily.

Ivan TURIS, valcovňa bezšvíkových rúr
- Očakávam hlavne oddych v tejto prekrásnej prírode, dúfajme, že nám vydrží aj počasie a budeme sa môcť oboznámiť s celým okolím. Uvidíme, ako na nás tie procedúry zapôsobia - teším sa už na yakuzu, masáže... Spokojný som so stravou, ubytovaním a ochotou personálu.
V bazéne si účastníci päťdňového pobytu pred plávaním najprv zacvičili pod dohľadom E. Slabákovej.. Foto: I. Kardhordová
Autor (zdroj): Viera Kúkolová