20.7.2023 12:46:17
Zo sveta ocele

Rakúsky koncern Voestalpine predstavil na ženevskom autosalóne ďalší vývoj žiarovej pozinkovanej vysoko pevnej ocele na dielce ľahkých konštrukcií karosérií a do nového výrobku vkladá veľké nádeje. „Na základe nových materiálov, ako je phs-ultraform, sme umožnili výrobu komponentov, ktoré majú jedinečné vlastnosti. Sme iba na začiatku vývoja tejto novej rodiny materiálov,“ povedal predseda predstavenstva Wolfgang Eder. Podnik sa stretol v Ženeve s veľmi pozitívnou rezonanciou z automobilového priemyslu. V spolupráci so švajciarskym prototypom Rinspeed predstavili Rakušania laserové zvárané dvere z ocele phs-ultraforn.“ „V súčasnej dobe vedieme rozhovory s rôznymi európskymi výrobcami automobilov. Zaslali sme im už protopypy karosériových dielcov, aby si výrobcovia automobilov mohli spracovanie konštrukčných dielcov doma overiť. "
...
Ruský výrobca ocele Severstal sa snaží rozšíriť predaj svojich valcovaných výrobkov výrobcom automobilov, ktorí montujú automobily v Rusku. Oceliarsky závod vyrába v Čerepovci od tohto roku valcované výrobky pre koncern VW, ktoré sú zabudovávané okrem iných do VW Polo Sedan a VW Tiguan, oznámil Severstal. Jeho valcované výrobky sa používajú aj v českej automobilke Škoda vo výrobe modelov Octavia a Fábia.
...
V Argentíne stúpa apetít po oceli. Podľa najnovších výsledkov argentínskej asociácie výrobcov ocele Acero Argentino sa predaj ocele za prvé dva mesiace zvýšil o päť percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Zvlášť vzrástol dopyt po plechoch valcovaných za tepla. Len vo februári tohto roka ich predali o 43,5 percenta viac ako v rovnakom mesiaci roka 2011. Tento trend by mal pokračovať.
...
V závode v holandskom meste Ijmuiden budú mať novú pozinkovaciu linku. Rozhodol o tom vlastník Tata Steel Europe, ktorý chce touto investíciou zlepšiť kvalitu svojich ponúkaných výrobkov. Závod v Ijmuidene vyrába najmä pre automobilový priemysel a nové zariadenie použijú na produkciu vlastného výrobku Magi Zinc Auto. Materiál vyvinula firma Tata Steel Europe a k jeho najvýraznejším prednostiam patrí ekologická výroba a nižšia hmotnosť. Montáž novej linky je naplánovaná na koniec tohto roka.

Autor (zdroj): Svět ocele