20.7.2023 10:28:10
Bicyklom na Kráľovej holi


Bicyklom na Kráľovej holi

Posledný tohtoročný augustový víkend využili niektorí, športovo zameraní informatici na lákavú cyklotúru na Kráľovu hoľu. V peknom, trochu veternom, ale slnečnom počasí sa odvážne popasovali s náročným terénom kráľovohoľskej cesty mladí, ale aj tí skôr narodení.

Stúpanie dlhé 14 kilometrov (od odbočky z hlavnej cesty na Šumiac) s prevýšením takmer 1200 metrov, s priemerným stúpaním takmer 10 a maximom 13 % zvládli všetci účastníci v športovej pohode. Spolu i s pozvanými hosťami si na vrchole urobili spoločné foto a pokochali sa krásnymi pohľadmi na Vysoké Tatry a okolitú prírodu. S obdivom sledovali umenie, okrem iných i podbrezovských rogalistov a paraglidistov, ako aj krásu automobilových veteránov, ktorí tiež v ten istý deň okupovali vrchol horehronskej pýchy.
Na šumiackom, vynovenom námestí sme si naživo a s obdivom vypočuli hrdelné vibrácie domácich folkloristov a potom sme sa vrhli proti vetru dolu Hronom domov.

Náročných, viac než 70 kilometrov sme zvládli v slušnom 3,5 hodinovom čase a snáď si z toho urobíme i tradíciu. Takže vy ostatní, ktorí ste tento rok zaváhali alebo ste o nás nevedeli, pridajte sa na rok k nám, určite neoľutujete.

Ďakujem všetkým za ich účasť i za vytvorenie nezabudnuteľnej športovej atmosféry a súdržnosti, plnej adrenalínu a radosti z pohybu.


Zišli sme sa na počesť 10. výročia úmrtia cyklistického fandu a nadšenca Vladimíra Kašu

Autor (zdroj): Ing. Juraj Ostranský