20.7.2023 12:47:46
FO ŽP Šport - DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

futbal

S DUKLOU BANSKÁ BYSTRICA
Sobota, 18. apríl 2015, štadión Brezno.
Fortuna liga, 26. kolo.

FO ŽP Šport Podbrezová - FK Dukla B. Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 72´ Škutka - 90´ Vajda. ŽK: 57´ Nworah, 89´ Podio- 75´ Vajda, 79´ Faško. Pred 2915 divákmi rozhodovali Smolák - Tomčík, Žákech.

V horehronskom derby sa do prvej šance dostali po Greškovom centri a následnom zakončení domáci, ale Argentínčan svoju strelu nenasmeroval medzi tri tyče. Vážnejšiu šancu o pár minút na to mal Vaščák, ktorý vystrelil aj keď bol strážený dvomi hráčmi Dukly, ale brankár Boroš mu jeho pokus vyrazil. Domáci skúšali svoje šťastie aj spoza šestnástky, k strele sa po rohovom kope dostal Juraj Hovančík, ktorého veľmi dobrá rana len o milimetre minula bránu hostí. Následne sa rútil na Boroša Nworah a aj keď gólmana obišiel, vytlačil sa zo streleckej pozície a centrom našiel len Hada. Prvú vážnu šancu Dukly vypracovala dvojica mladíkov, keď po Kupcovom centri loptu nestrážený pred Penksom zakončoval Polievka, ale Penksa sa vyznamenal a zmaril obrovskú možnosť.
V druhom polčase sa domáci opäť dostávali do vážnejších šancí a napríklad Minčič v 62. minúte po rohovom kope hlavou opečiatkoval žrď. Podbrezová sa napokon dočkala gólu, ktorý prišiel v 72. minúte. Škutka vystrelil spoza šestnástky a vymetením rohu brány nedal Borošovi šancu zasiahnuť. Už-už sa zdalo, že tri body ostanú doma, ale v 89. minúte rozhodca Smolák, po kontakte Podia s Kaprom, nariadil pokutový kop, ktorý premenil Vajda a uzavrel výsledok zápasu.

FO ŽP Šport: Penksa – Migaľa (69´ Andrič), Minčič (C), Kupčík, Greško – Podio, Hovančík (81´ Kochan) – Juraj Pančík, Vaščák, Nworah – Škutka.FO ŽP v zapase s Duklou B.B.

Radosť domácich z gólu v 72. minúte v zápase s Duklou. Foto: I. KardhordováAutor (zdroj): Matej Kubove