20.7.2023 12:47:18
Ako prežívate letné dni?


Polovica prázdnin je fuč a júlové počasie nám nadelilo extrémne neznesiteľné horúčavy, aj chladné daždivé počasie. Dovolenky sú v plnom prúde, mnohí ich majú už za sebou a nostalgicky spomínajú, iní sa ešte na ne tešia a tí ďalší tohto roku na dovolenku nepôjdu. Leto však nie je len o dovolenkách. Dlhšie dni nám ponúkajú množstvo možností a rôznych aktivít aj po pracovnom čase či cez víkendy. Naša otázka znela: Ako prežívate letné dni?


Ivan Zubál, zvarovňa rúr veľkých priemerov
- V robote. Po tieto dni je vonku chladnejšie, nechodíme nikde. Ak, tak na prechádzky so psíkom, ktorého sme si nedávno kúpili. Cez víkendy chodím pomôcť otcovi, ale inak som len doma.


Jozef VOJTKO, centrálna údržba
- Keď je pekne, chodíme ku kamarátovi na Ružinú, vyberieme sa na turistiku do Vysokých Tatier, do Belianskych Tatier a inak všetok môj voľný čas pohltí prerábka domu.

Ján ŠUHAJDA, centrálna údržba
- Ja len s prácou. Žijem v rodinnom dome, tam je práce dosť a navyše, pestujem zemiaky. Vlani sme boli s manželkou v Dudinciach, tento rok nejdeme nikde.


Ľudovít LACUŠKA, oceliareň
- Navštevujeme rôzne miesta po Slovensku. Boli sme na Baťovom kanáli (prečítajte si o ňom na 8. strane), Holíčskom zámku, Smolenickom zámku. Teraz sa chystáme do Rapoviec na nové termálne kúpalisko. Vraj je tam vysokomineralizovaná voda, tak sme zvedaví. Chceme ísť aj na Beckov, do Belianskej jaskyne, na Oravu...


Ing. Soňa ROŠTÁROVÁ, právny odbor
- V lete sa snažím - pokiaľ je priaznivé počasie - tráviť čo najviac času vonku. V týždni po práci na bicykli, korčuliach, na tenise alebo na kratších prechádzkach v okolí Brezna a cez víkendy na turistike, v záhrade, prípadne niekde pri vode.Peter POTKÁNY, druhovýroba
- Máme šesťročnú dcérku a tak venujeme všetok čas jej a snažíme sa čo najviac pohybovať vonku. Boli sme sa okúpať v Dolnej Strehovej, chodíme na prechádzky, často aj do hory, škoda, že ešte nerastú huby.
Foto: I. Kardhordová

Autor (zdroj): Mgr. Oľga Kleinová