20.7.2023 10:44:50
Príprava reprezentačných družstiev na prvom snehu

s účasťou K. KAZÁROVEJ a L. OTTINGERA

Výber do reprezentačného družstva Zimných olympijský hier mládeže (ZOHM) dorastencov a dorasteniek si výbornými výsledkami vybojovali naši biatlonisti Karin Kazárová a Lukáš Ottinger.

Na reprezentačné sústredenie na prvom snehu, ako aj strelecké tréningy pod vedením reprezentačného trénera ZOHM - dorasteniek Jaroslava Kamenského, bola nominovaná aj naša pretekárka Karin Kazárová. Dvojtýždňové sústredenie štyroch reprezentantiek sa konalo v mrazivom novembrovom počasí na okruhu s umelým snehom v talianskom vysokohorskom stredisku Livigno (1800 m.n.m.).

Na takmer trojtýždňové sústredenie reprezentačného družstva ZOHM dorastencov sa nominoval aj náš úspešný pretekár Lukáš Ottinger, pod vedením reprezentačného trénera ZOHM Petra Kazára.
S ďalšími reprezentantmi intenzívne trénovali v ideálnych športových podmienkach v zasneženom lyžiarskom stredisku Beitostolen v Nórsku (900 m.n.m.). V priebehu sústredenia bolo upravených približne tridsať kilometrov tratí v prírodných podmienkach a pretekový okruh dlhý štyri kilometre na štadióne so strelnicou.

Karin Kazárová

Karin Kazárová na tréningu v Livigno

Druhý sprava Lukáš Ottinger v tréningovom stredisku Beitostolen

Druhý sprava Lukáš Ottinger v tréningovom stredisku Beitostolen
Autor (zdroj): Andrea Kazárová