20.7.2023 10:44:56
16. majstrovský titul pre Podbrezovú

"C" tím v Extralige

Kolkársky oddiel ŽP ŠPORT Podbrezová
V poslednom kole sa predstavili všetky mužstvá Podbrezovej na domácich dráhach. A-mužstvo dokázalo vyhrať aj svoj posledný zápas v tejto ligovej sezóne, tento raz proti Tatranu Sučany (8:0). Najlepším hráčom zápasu bol Bystrík Vadovič s výkonom 671 bodov. A-mužstvo KO ŽP Šport tak získalo už 16. titul majstra SR a kraľuje slovenskej kolkárskej scéne nepretržite od r. 2000.
B-tím mužov remizoval s Tatranom S. N. Vsi. V zápase síce jeho hráči zvalili 50 kolkov viac, ale nedokázali bodovať aspoň v troch súbojoch. Body sa podarilo získať iba Kyselicovi 645 a Šibalovi 643.. Zápas sa skončil remízou 4:4. Béčko so ziskom 32 bodov obsadilo celkové 3. miesto v sezóne, keď na 2. mieste skončil Inter Bratislava (33 b.).

V prvoligovom zápase C mužstva s D mužstvom Podbrezovej, potreboval C tím na potvrdenie postupu do Extraligy získať dva body. Do zápasu síce nevstúpil najlepšie, postupom času získaval náskok a po výsledku 7:1 postúpili historicky prvýkrát do najvyššej súťaže. Céčko obsadilo v 1.lige - východ 1. miesto (34) a Déčko 6. miesto (20 b.).
Dorastenci v kolkárni Veľkého Šariša bojovali v poslednom finálovom turnaji o medailové pozície. Po dobrých výkonoch a celkovom 2. mieste obsadili 3. priečku a získali bronzové medaily. V družstve dorastu štartovali túto sezónu: Ďuricová, Poliaková, Babčan, Maruškin a Švantner, vedení trénerom Ondrejom Kyselicom.
Po skončení ligovej sezóny nasledujú Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov 2015 a príprava na majstrovstvá sveta.

Šestnásťnásobní majstri Slovenskej republiky

Šestnásťnásobní majstri Slovenskej republiky objektívom I. Kardhordovej


Autor (zdroj): M. Kozák