20.7.2023 10:44:55
Bude to jeden z najkrajších futbalových štadiónov

Pred finišom ...Stadion

Rekonštrukcia futbalového štadióna na Kolkárni bude čoskoro zavŕšená. Všetky zostávajúce práce sú naplánované tak, aby bol štadión v druhej polovici augusta odovzdaný a po posúdení stavu trávnika pripravený na hru.

Dňa 6. júna 2015 bola hlavná hracia plocha futbalového štadióna vysiata a tráva už rastie, čo vidieť aj na ilustračnej fotografii. Hracia plocha bude vyhrievaná odpadným teplom z chladenia odsávacieho potrubia EAF pece. Hoci tie najväčšie terénne úpravy spojené s pohybom mechanizmov máme za sebou, v realizácii sú ešte stavebné práce súvisiace s vyhrievaním a tie by mali byť ukončené v polovici augusta.

Do plánovaného termínu odovzdávania nás ešte čaká inštalácia plastových sedačiek pre divákov na severnej tribúne na rozšírených častiach, aj kompletne na južnej tribúne. Pokračovať budú práce na nových turniketoch a kamerovom systéme. K modernému futbalovému štadiónu neodmysliteľne patrí scoreboard LED tabuľa, ktorá bude inštalovaná v západnej časti ihriska a bude slúžiť pre zostrih zaujímavostí.

Rekonštrukciou futbalového štadióna žije Podbrezová už niekoľko mesiacov a obyvatelia obce si zaslúžia naše poďakovanie za zhovievavosť a tolerantný prístup pri zvýšenom dopravnom ruchu a obmedzeniach súvisiacich s rekonštrukciou futbalového štadióna na Kolkárni. Za ústretovosť pri zabezpečovaní požadovaných náležitostí ďakujeme aj obecnému zastupiteľstvu pri OcÚ v Podbrezovej.

Veríme, že konečný efekt bude odmenou pre nás všetkých. Futbalový štadión bude 28. augusta 2015 dejiskom významnej udalosti. Bude to príležitosť stretnutia troch generácií hutníkov a pohľad na krásny vynovený štadión nesporne okamih pripomenutia si významného 175. výročia založenia podbrezovských železiarní len umocní .


Autor (zdroj): Ing. Milan Srnka, PhD.