20.7.2023 12:47:18
Aké pocity vo vás vyvoláva tohtoročný predvianočný čas?Aké pocity vo vás vyvoláva tohtoročný predvianočný čas?

Marcela VETRÁKOVÁ, odbor infomédií a propagácie
-Pre mňa je výnimočný. Končí sa etapa môjho produktívneho obdobia a odchádzam po tridsiatich dvoch rokoch odpracovaných v Železiarňach Podbrezová na starobný dôchodok. Sú to zmiešané pocity, ale umocnené atmosférou nadchádzajúcich najkrajších sviatkov rodiny.

Bc. Matúš SMOLEŇ, úpravňa Vvr
-Nepociťujem nič výnimočné v porovnaní s predvianočným obdobím v uplynulých rokoch. Ak sa pýtate, či som v tomto čase lepší k ostatným, na to môžem povedať len toľko, že ja ľuďom pomáham a som k nim ústretový po celý rok.

Ján RIDZOŇ, majster úpravne Vvr
-Ako každý rok. Už sa teším, kedy manželka začne vypekať a ja jej budem pri tom pomáhať – som jej pravou rukou (smiech). Naše predvianočné obdobie je pestrejšie, manželka má v decembri narodeniny a tohto roku pribudol do našej rodiny aj psík, takže je veselo. Máme dve deti, Radku a Matúša. Obidvaja sa venujú spoločenským tancom a navštívime aj ich vystúpenia. Toto obdobie vyvoláva v mnohých pocit, že by mali viac pomáhať druhým. My sme štyria súrodenci a navzájom si pomáhame po celý rok.

Ing. Miroslav Kubove, ŽP Informatika s.r.o.
-Pocity z predvianočného času sa v súčasnosti strácajú v záplave reklamných kampaní a "úžasných" vianočných ponúk bežiacich už od októbra v obchodných reťazcoch a médiach. Pri pohľade na ľudí, ktorí v predvianočnom období tlačia pred sebou preplnené nákupné vozíky mám dojem, že na avizovanom "konci sveta" asi niečo bude. Pre mňa sú Vianoce symbolom sviatkov pokoja a nechcem ich mať ako vyvrcholenie predvianočného zhonu a stresu.

Ing. Roman KOHÚTIK, ŽP Informatika s.r.o.

-Viac zmiešané, ako príjemné. Už niekoľko rokov mi čas pred Vianocami
a koncom roka pripomína finále športovej disciplíny, kedy sa všetci snažia
všetko dohnať a dokončiť. Aspoň, že tohtoročný skorý sneh trocha „zjemňuje“
atmosféru. Len dúfam, že vydrží až do Vianoc.

Mária CIESAROVÁ, odbor financovania
-Radostné, čarovné, pokojné, požehnané, to sú slová, ktoré označujú moje súčasné pocity. Predvianočný čas sa u mňa spája s adventom, čo nám pripomína, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale prežívame ich aj ako kresťania. Tento rok nám atmosféru Vianoc spríjemňuje aj počasie.

Oľga ČIEFOVÁ, odbor predaja a marketingu
-Tohtoročný predvianočný čas, tak ako po iné roky, prináša skľudnenie, bilanciu uplynulého obdobia, adventnú meditáciu a tešenie sa na sviatky v kruhu rodiny.

František BLAHÚT, odbor riadenia kvality
-Tento rok je to mimoriadne pekné a príjemné obdobie, aké som nezažil už viac rokov dozadu. Možno aj preto, že po viac ako 45 rokoch odrobených v podbrezovských železiarňach odchádzam do dôchodku a opadáva zo mňa tá ťarcha zodpovednosti, alebo platí, že starší ľudia sú ako malé deti a tak sa teším na Vianoce aj ja. Chcem využiť túto príležitosť a poďakovať sa za spoluprácu všetkým, čo ma poznali a popriať im veľa zdravia a šťastia, a istú prácu v Železiarňach Podbrezová.
Autor (zdroj): Viera Kúkolová, Mgr. Oľga Kleinová