20.7.2023 10:44:59

~ Jedálne lístky ...
Články z čísla: 22/2014
            PDF verzia
Predstavujeme vám: vedúci ťahárne rúr Ing. Jozef MICHÁLIK Prihovára sa vám predseda Predstavenstva a generálny riaditeľ ŽP a.s. Ing. Vladimír Soták V prevádzkarni oceliareň bola v októbri dosiahnutá historicky najvyššia výroba ocele v novej elektrooceliarni Členovia Stredoeurópskej železnej cesty v Hutníckom múzeu ŽP Veľká čitateľská súťaž k sedemdesiatemu roku vydávania našich novín Pilotný softvérový projekt „Obchodný portál“ pre dcérske obchodné spoločnosti v prevádzke ŽDAS a.s.:Prečítali sme za vás Sedem základných nástrojov manažérstva kvality I. Premena tradičnej školy na modernú a multimédiá Ďakujem Dá sa vyliečiť, ale prvé kroky v prevencii musíte urobiť vy PONUKA PRE VÁS Zdravotnícke okienko - Ovocie ako liek Mesiac úcty k starším Pozývame vás - Kam v Brezne Blahoželáme jubilantom - v novembri Akému druhu stravy dávate prednosť? Pozývame vás Odchod do dôchodku v októbri Spomienky a poďakovania Dňa 22. novembra 2014 o 13. hodine vás pozývame na domáci futbalový zápas Fortuna ligy s MŠK Ružomberok Futbal - S Banskou Bystricou Futbal - S Trnavou Naši kolkári v zápasoch dominovali OZNAM Predstavujeme hráčov:Juraj Baláž Jedálny lístok 10. – 16. 11. 2014 a Jedálny lístok 17. – 23. 11. 2014

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: [Železiarne Podbrezová a.s.]
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Prihovára sa vám predseda Predstavenstva a generálny riaditeľ ŽP a.s. Ing. Vladimír Soták


Čakajú nás komunálne voľby a následne záver roka


Ing. Vladimír Soták,
predseda Predstavenstva a generálny
riaditeľ ŽP a.s.
Vážení spolupracovníci,

Od záveru roka nás delí už len niekoľko týždňov, budeme bilancovať dosiahnuté výsledky hospodárenia, blížia sa aj komunálne voľby, a to všetko sú dôvody, pre ktoré som sa rozhodol prihovoriť sa vám.

V ostatnom čase ma veľmi znepokojili udalosti, ku ktorým došlo v našej spoločnosti v dôsledku porušenia technologických predpisov v ťahárni rúr. Predbežne vyčíslené škody 50 tisíc eur, môžu sa vyšplhať aj do vyšších čísel. Som presvedčený, že dlhoročné tradície našej firmy sú zárukou, že pracovníci ovládajú technologické predpisy, dodržiavajú normy a technologické postupy, vypracované na základe požiadaviek trhu a sú stotožnení s cieľom vyrábať v požadovanej kvalite. Verím, že výrobný riaditeľ prijme také opatrenia, aby sa podobné situácie v budúcnosti nezopakovali.

V uplynulých dňoch sme boli svedkami veľmi závažnej a nepríjemnej poruchy vo valcovni rúr, na dierovacom lise. Keby neviazla komunikácia medzi ľuďmi, ktorí zodpovedajú za kontrolu stavu technologických zariadení, mohli sme jej predísť. Podcenili situáciu a nedotiahli svoje povinnosti do konca. Nestačí urobiť zápis a nepodať informáciu ďalej. Nestačí mesiace žiť s vedomím, že pod dierovacím lisom máme problém a nezaoberať sa ním.


Dopad z tejto havárie predstavuje vyše 2 200 ton nevyvalcovaných rúr pre našich odberateľov, štvordňovú ťažkú prácu údržbárov, podieľajúcich sa na náročnej oprave. Je nesmierne dôležité zabezpečiť náhradné dielce na decembrovú opravu tak, aby sme mohli v stanovenom termíne vymeniť všetko, čo je potrebné. Ubezpečujem vás, že úsilie, ktoré sme museli vynaložiť na okamžité zabezpečenie náhradných dielcov bolo enormné a podarilo sa nám to len vďaka veľmi dobrým osobným kontaktom vo Vítkoviciach, v Plzeň Steel a pomáhali nám aj v našej dcérskej spoločnosti ŽĎAS. Vďaka zanedbaniu niekoho povinností sme boli veľmi blízko od havárie dierovacieho lisu, čo nás mohlo stáť aj dva mesiace odstávky výroby.

Vážení spolupracovníci,

blíži sa záver roka a všetci žijete v očakávaní či budú vianočné odmeny. Predstavenstvo rozhodlo, že vianočné odmeny vyplatené budú. Pochopiteľne, zamestnanci, ktorí sa podieľali na týchto veľmi negatívnych udalostiach, ich budú mať krátené. Na základe doposiaľ dosiahnutých výsledkov hospodárenia našej spoločnosti predstavenstvo rozhodlo o vyšších odmenách pre R- kategóriu, v porovnaní s vlaňajším rokom. Veľmi ma mrzí, že sme zbytočne stratili finančné prostriedky, ktoré mohli byť použité na vyplatenie odmien. Je smutné, že tieto peniaze sa nám už nikdy nevrátia. Nastáva zimné obdobie a ja vás všetkých vyzývam, aby ste venovali technologickým zariadeniam, technologickým a bezpečnostným predpisom maximálnu pozornosť, aby sme mohli pokojne vyrábať. Momentálne sa môžeme tešiť, že sme unikli plynovej kríze, z ktorej sme mali obrovské obavy.

Ja vždy hovorím, ak si nepomôžeme sami, nik nám zadarmo nič nedá. Blížia sa komunálne voľby. Kandidátov na post starostov a primátora mesta Brezna je viac. Odporúčam vám, aby ste podporili kandidátku J. Demiana na primátora a starostov, ktorí dokážu vybaviť niečo smerom k vláde SR. Viete totiž veľmi dobre, že Horehronie potrebuje prísun financií. Pri mojom ostatnom rokovaní s predsedom vlády bol daný prísľub, že v januári sa bude konať výjazdové rokovanie vlády v Banskej Bystrice, resp. v jej okolí a predmetom by mali byť otázky, ktoré zaujímajú aj nás, Horehroncov.

Pri rozhodovaní sa v komunálnych voľbách musíme byť pragmatickí. Našim jasným poučením sú voľby županov. Podľa môjho názoru, a platí to na Slovensku, ale takisto v USA či v iných kútoch sveta, funkcionári štátnej a verejnej správy, ktorí nemajú väzby na vládu svojej krajiny, urobia pre svoj región toho len veľmi málo.
Autor (zdroj): Ing. Vladimír Soták, predseda Predstavenstva a generálny riaditeľ ŽP a.s.