20.7.2023 10:27:42
V predvečer MSV v Brne: Vysoká koncentrácia ponuky

Medzinárodný strojársky veľtrh 2010 je najvýznamnejšou priemyselnou udalosťou nielen v Českej republike, ale aj v priestore strednej Európy. V dňoch 13. až 17. septembra sa na brnenskom výstavisku bude konať niekoľko špecializovaných veľtrhov strojárskeho a technologického zamerania, po boku samotného Medzinárodného strojárskeho veľtrhu to bude aj Medzinárodný veľtrh obrábacích a tvarovacích strojov IMT, Medzinárodný zlievárenský veľtrh FOND-EX, Medzinárodný veľtrh zváracej techniky WELDING, Medzinárodný veľtrh technológií pre povrchové úpravy PROFINTECH, Medzinárodný veľtrh prostriedkov osobnej ochrany, bezpečnosti práce a pracovného prostredia INTERPROTEC a Medzinárodný veľtrh investičných príležitostí, podnikania a rozvoja v regiónoch URBIS INVEST. Okrem týchto veľtrhov sa v dňoch 14. a 15. septembra budú konať aj odborné ICT & Business stretnutia INVEX FORUM. Všetky výstavné haly sú obsadené a prihlásených je 1 500 vystavujúcich firiem z 25 krajín.

"Tento ročník vyzerá lepšie, než sme v tejto pre priemysel ťažkej dobe očakávali. Rozšírila sa výstavná plocha a bude obsadených viac hál než vlani. Je poznať, že vystavovatelia skutočne chápu MSV ako efektívny marketingový nástroj a ako šancu na získanie nových zákaziek“, uviedol riaditeľ projektu MSV Ing. Jiří Rousek a dodal: "...vystavovať sa chystajú nielen tradiční účastníci, ale aj rad tých, ktorí minulý ročník z dôvodu krízy vynechali. Koncentrácia firiem bude vyššia a tento ročník určite dosiahne úroveň minuloročného.“

Pod sloganom „Spoločnosť zocelená časom“, predstavíme v stánku skupiny Železiarne Podbrezová Group, 170 ročnú históriu našej spoločnosti prostredníctvom jej pamätných udalostí a míľnikov. Dokumentované budú vo forme dobových artefaktov, filmových dokumentov a fotografií. Bohatú históriu našej spoločnosti takto priblížime veľkému počtu návštevníkov veľtrhu.

Súčasnosť a súčasný výrobný program skupiny podnikov Železiarne Podbrezová Group bude prezentovať – odliatok Kaplanovej turbíny z produkcie ŽĎAS, a.s., dizajnérom aj výrobcom turbíny je spoločnosť IMPSA Argentína. Hmotnosť odliatku je 18 400 kilogramov a je vyrobený z nerezovej ocele A743 (CA-6NM). Odliatok lopatky je určený pre najvýkonnejšiu Kaplanovú turbínu na svete s menovitým výkonom 235 MW. Umiestnená bude na vodnej elektrární TOCOMA Rio Caroní, vo Venezuele.

Naša spoločnosť vystavuje v pavilóne V, stánok číslo 81. Srdečne vás pozývame.

Expozícia ŽP GROUP sa bude niesť v znamení 170. výročia materskej spoločnosti
Autor (zdroj): Ing. Marcel Adamčák, PhD.